1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Wireless bluetooth in-ear слушалки

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од Avid, 12 Април 2017.

 1. MartinJack3d

  MartinJack3d
  Gaining Experience

  110
  85
  21 oктомври 2016
  Машко
  @Futurelakimens планирам да порачам исти airdots од goldway, кажи ми дали си задоволен до сега и отприлика колку време трае нивната батерија ?
   
 2. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  Practice makes perfect

  724
  1,065
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  од али нарачав два пара, еден е 1169 денари. Батеријата трае околу 3.5-4 часа континуирано, а кутијата може да ги наполни уште еднаш без проблем. Воедно кога и да ти се ставени во кутија, ти се фулирани со батерија така да немаш проблем. 15-20 пати по половина час, час ги имам користено и само еднаш ги имам наполнето.
   
  На MartinJack3d му/ѝ се допаѓа ова.
 3. MartinJack3d

  MartinJack3d
  Gaining Experience

  110
  85
  21 oктомври 2016
  Машко
  Ти благодарам за одговорот, порачав едни сега па баш да видиме за колку време ќе стигнат. Ма да од goldway максимум што сум чекал биле 20 дена, не се сомневам во нив пребрз shipping имаат.
   
 4. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,188
  647
  12 Април 2017
  Машко
  Приметив дека се скршила едната, ќ ама сеуште свири беспрекорно. 20190611_183947.jpeg

  Испратено од SM-A405FN преку IT.mk форум апликација
   
 5. spytronicmk

  spytronicmk
  Intern

  33
  12
  4 Август 2017
  Ми стигнаа од Goldaway, без кабелче. Како ги полните на USB на PC или со андроид полнач ? И уште една работа како да го следам статусот на батеријата на кутијава и на слушалките?
   
 6. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  1,225
  1,876
  13 Јануари 2014
  Машко
  Кај сите мислам одат без кабелче. Јас ги полнам и на PC, и со полнач, во зависност од тоа што имам слободно.

  За статусот на батеријата на кутијата мислам немаш начин да провериш. За слушалките, поновиве Android уреди кажуваат статус на батеријата ако ти се поврзани зa Calls and Audio. Рачунај вака, кога ќе ги извадиш од кутија, треба да се на 100%. Ако не се, значи кутијата е празна и не може да ги донаполни.
   
  На spytronicmk му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,188
  647
  12 Април 2017
  Машко
  Ако е празна кутијата, не се гасат кога ќе ги ставиш во неа. Си продолжуваат да пеат, барем тоа било мое искуство.
   
 8. mmarko

  mmarko
  Gaining Experience

  99
  63
  1 Март 2013
  Машко
  Јас вакви земав скоро и до сега ми се ок. Имав од овие, не беа лоши, ама не можев да ги наместам никако да ми останат во уши при поголема активност (пр. трчање). Со новиве немам таков проблем.
   
  На Маша му/ѝ се допаѓа ова.
 9. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  1,225
  1,876
  13 Јануари 2014
  Машко
  Има логика, кутијата нема батерија да искомуницира дека се поврзале на неа. Како и да е, муабетот ми беше за кога ќе ги извадиш од кутија за да слушаш, не за кога ќе ги вратиш.
   
 10. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,188
  647
  12 Април 2017
  Машко
  Така е, чисто сакав да додадам информација.
   
  На fuzzjaw му/ѝ се допаѓа ова.
 11. MartinJack3d

  MartinJack3d
  Gaining Experience

  110
  85
  21 oктомври 2016
  Машко
  airdots3.jpg

  12 дена... Goldway изненадуваат, се побрзо и побрзо стигнуваат работиве. Иначе искрено слушалкиве се 10/10. Само мааната би била со тоа што неможе да се скипне песна преку стискање на самата слушалка.
   
  Dave1, fuzzjaw и на DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 12. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,819
  3,982
  1 Септември 2011
  Машко
  Може линк,ти благодарам :)
   
 13. MartinJack3d

  MartinJack3d
  Gaining Experience

  110
  85
  21 oктомври 2016
  Машко
 14. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,819
  3,982
  1 Септември 2011
  Машко

Сподели

Вчитување...