1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Wireless bluetooth in-ear слушалки

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од Avid, 12 Април 2017.

 1. Avid

  Avid
  Guru

  4,300
  6,395
  21 Јануари 2009
  Некој да ми препорача безжични bluetooth in-ear слушалки?
  Може од кај нас, може да ги порачам од интернет.
  Буџет 50 евра.
  Пожелно е некој со искуство.
   
 2. Boldozer

  Boldozer
  On your way to fame

  1,143
  595
  2 ноември 2012
 3. Molec

  Molec
  Unstoppable

  1,358
  2,186
  18 Мај 2011
  Машко
  Све ме занима
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Goran27

  Goran27
  Gaining Experience

  300
  319
  5 Јануари 2014
  Машко
 5. Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,755
  7,193
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  Обавезно што и да купуваш блутут кај нас, ако не ти дозволат да тестираш на лице место, кажи фала пријатно и излези си. Цел град го прошетав, купив 3 различни блутут слушалки по некои 20 евра, и сега ми иде да земам чекич и сите да ги здробам. Првокласно ѓубре, а кобајаги самсунг не знам што...
  И гаранција на такви производи најдов само у нептун. Ова што се нуди по нивните сајтови нема врска со она што го имаат во продажните салони.
   
  На Avid и Harrabed им се допаѓа ова.
 6. draganamon

  draganamon
  Gaining Experience

  345
  471
  24 Јануари 2016
  Машко
  Freelancer
  За што се одлучи ?
  Почнав да барам и јас, па ме интересира дали купи и како си задоволен.
   
 7. Avid

  Avid
  Guru

  4,300
  6,395
  21 Јануари 2009
  Не земав in-ear, земав од Анхоч едни, овие беа мислам:
  Anhoch PC Market Online - Bluetooth Headset GMB BHP-BER-BK Stereo Berlin Black
  Ги користев еден месец отприлика, од тогаш ги немам користено воопшто.
  Просечни беа, тоа донгл-от што го ставам во десктопот ми е малку тиња и не ми фаќа многу домет, поткрчува... нема везе.
  А и донглот мислам ми е послаба блуту верзија.
   
  На draganamon му/ѝ се допаѓа ова.
 8. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,247
  891
  1 Јуни 2016
  Ако земаш друг пат нешто, и да не мора да бидат од кај нас, земи си ги овие. Ги користам скоро година дена, 40+ саати батерија playtime, звук извонреден, бас исто. Имаш reviews на YouTube, повели ѕирни си. Ако се тапа, дојди ја ќе ти ги дадам парите што си ги фрлил за нив.
   
  maci, draganamon и на Avid им се допаѓа ова.
 9. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,188
  647
  12 Април 2017
  Машко
  Да не отварам нова тема. И јас барам безжични слушалки. Буџет до 2,000.

  Гледав кај нас, нема ништо што ми се допаѓа.

  Би сакал да нема кабел кој ги поврзува двете слушалки.

  До сега користев едни од eBay. Ок беа, али имаа скоро секунда delay, така да за разговор беа гомно. И сега ја изгубив едната слушалка и барам нови.

  Може али, ебај, геарбест или која било продавница која шипнува до тука.

  Благодарам.

  Edit: Што велите за овие?
  US $26.97 70% OFF|QCY QS2 TWS Bluetooth V5.0 Headphones 3D Stereo Sports Wireless Earphones with Dual Microphone-in Bluetooth Earphones & Headphones from Consumer Electronics on Aliexpress.com | Alibaba Group

  Испратено од SM-G935F преку IT.mk форум апликација
   
  Последна промена: 1 Мај 2019
 10. Dave1

  Dave1
  Gaining Experience

  62
  101
  23 ноември 2016
  Машко
  @Futurelakimens Јас планирам да ги купам Redmi AirDots.

  Имаат Active noise cancellation (DSP intelligent environment noise reduction), и поголеми драјвери, во споредба со тие што ги спомна.

  Ќе ги порачвав од Goldway, ама завршија купоните за $1 попуст и ќе почекам кој ќе има.

  Има и поевтини со побавен шипинг. Најевтино шо видов, мислам дека беа $19,8
   
  На ekonomist му/ѝ се допаѓа ова.
 11. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,550
  12,819
  2 Август 2012
  Машко
  Anhoch PC Market Online - Earphones JBL Tune 205BT Bluetooth w/microphone Black
   
 12. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,188
  647
  12 Април 2017
  Машко
  Не барам ефтино, само да се добри, а ако треба би платил и +$5-10 шипинг. Моментално користам жичении слушалки, мразам жици.

  Ќе ги нарачам Редми Аирдотс.
  Ги видов, али кабел имаат мегу нив.
   
 13. spytronicmk

  spytronicmk
  Intern

  33
  12
  4 Август 2017
  не можам да најдам никаде инфо, дали може да се користат на Windows лаптоп ? Имав едни Bluetooth од Алиекспрес али ми каснеше звукот 2 секунди...:D
   
 14. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,533
  1,184
  2 Јануари 2012
 15. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,188
  647
  12 Април 2017
  Машко
  Сигурно може, но незнам колку касни звукот. Претходните кои ги имав каснеа околу 1 секунда, така да не беа корисни за ништо друго освен за музика. Овие демек имаат ептен мал delay.
  Нарачано, али ќе се најдат за некој друг
   
 16. spytronicmk

  spytronicmk
  Intern

  33
  12
  4 Август 2017
  За RedMi Dots правиме муабет така ?
   
 17. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,188
  647
  12 Април 2017
  Машко
  Да, точно овие ги нарачав.
   
  На spytronicmk му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,188
  647
  12 Април 2017
  Машко
  Денес пристигнаа слушалките. Нарачани на 02.05.2019. Ова е експресна достава.
  Морам да кажам, ова се најдобрите слушалки кои што сум ги има досега. Исто така се и најскапите, so take it with a grain of salt.
  20190518_184243.jpg
   
  На Маша му/ѝ се допаѓа ова.
 19. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  1,225
  1,876
  13 Јануари 2014
  Машко
  Јас ги порачав на 4ти, ќе ме натераш секој ден да проверувам тракинг :D Со здравје да си ги користиш.
   
 20. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,188
  647
  12 Април 2017
  Машко
  Хаха, ако ги порача и ти од Goldway би требало да пристигнат наскоро.
  Фала, исто и ти твоите :D
   
  На fuzzjaw му/ѝ се допаѓа ова.
 21. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,128
  3,275
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Јас ги имам овие и претходниот модел. Старите се за нијанса по удобни, новите имаат подобар квалитет на звук. Ги УБИВ од носење и уште работат без проблем. Теретана и трчање. Нормално, звукот у споредба со Синхајзерот со кабел од 100 евра е грмушка, ама па се лесни, евтини и безжични. Нарачај си 2 пара и закрпен си у наредно време.
   
  На Маша му/ѝ се допаѓа ова.
 22. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,188
  647
  12 Април 2017
  Машко
  Да се надоврзам на предходното. Сеуште не сум ја тестирал батеријата колку трае, али видов колкаво доцнење има.

  Доцнењето е нешто помалку од 100ms. Ова не е научно докажано. Но, направив неколку повици и никој не се пожали дека касни звукот.

  Пробав и преку лаптоп, play/pause на youtube, супер се.

  Звукот од микрофонот нивен не е супер, али има микрофон и се разбира говорот.
   
  На spytronicmk му/ѝ се допаѓа ова.
 23. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,188
  647
  12 Април 2017
  Машко
  Ох, брееееј.

  Оти на инжинерите на Xiaomi не им текнало дека може ќе сакам да сменам песна?

  Не е можно преку слушалки.
  Single tap - Play/Pause
  Double tap - Assistant

  Пробав да ги ремапитам со Button Remapper. Не бива.

  Испратено од SM-G935F преку IT.mk форум апликација
   
 24. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  1,225
  1,876
  13 Јануари 2014
  Машко
  Не се од Goldway, ама денес стигнале в пошта, за 2-3 дена ваљда ќе ги земам. Ме замисли само со муабетов дека не се менува песна од нив :(
   
 25. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,188
  647
  12 Април 2017
  Машко
  Си извадив една алатка, Next Track се вика. Може да скипнеш песна со притискање на volume down. Ако си платиш, можеш од кое копче сакаш.
   
  На Маша и fuzzjaw им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...