1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

wireles driver za ubuntu 8.10

Дискусија во форумот 'GNU/Linux' започната од AirCrack, 26 Мај 2009.

 1. AirCrack

  AirCrack
  Intern

  38
  1
  4 Јануари 2009
  atheros ag5700
  ako najdi nekoj neka pastira link
   
 2. Aleks

  Aleks
  Gaining Experience

  5,753
  289
  18 Мај 2007
 3. gdamjan

  gdamjan
  On your way to fame

  2,237
  514
  3 Април 2008
  Драјверите најчесто доаѓаат со кернелот, а пошто не верувам дека ќе сакаш сам да инсталираш цел нов кернел .. да се обидеш со ubuntu 9.04?

  Инаку, не успеав да најдам информации на интернет дека воопшто постои таква картичка.

  Што е usb или mini-PCI?
  - ако е usb дај го usb id-то (lsusb)
  - ако е pci дај го pci id-то (lspci)
   
Слични теми
 1. B@N@N@M@N
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  938
 2. eminem
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  889
 3. Koen
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  1,189
 4. mendi19
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  1,044
 5. vladence
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  973
Вчитување...

Сподели

Вчитување...