• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Winter Sports 2008

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Demonce14

Intern
20 октомври 2007
104
5
mypokemongames.com

The arcade-oriented winter sports compilation comprises the 15 most popular disciplines spanning 9 exciting sports. 42 missions with final boss rivals recreate the atmosphere of a magnificent international winter sports event in the brand new single player campaign mode, not least owing to the stirring opening ceremony and the final presentation ceremony.

The hot seat (4 players) and split screen (2 players) modes feature multiple tournament options and a gripping multiplayer experience as players compete for record times and gold medals. Winter Sports 2008 features 9 disciplines including Alpine Skating, Ski jumping, Bobsleigh, Speed skating and Figure skating.

Features:
15 playable disciplines spanning the 9 most popular winter sports
Brand new campaign mode with 42 missions, incl. Boss rivals
Multiplayer party fun: hot seat (4 players), split screen (2 players)
21 locations loaded with atmosphere
Controls perfectly adapted to Nintendo Wii
Lively sports events with mascots, opening ceremony, presentation ceremony, national anthems and many more
Career mode with a skill system, incl, increasing skill values
Magnificent sound tracks to the presenter duo & rousing soundtrack
Motion capturing in cooperation with a leading European studio and an up-and-coming figure skater.

Еве и неколку скриншотови од играта:
Во менито каде што се избират дисциплините

Куглање, нема што многу сум јак 6-1 им водам во 4/10 рунда :LOL:

И ова незнам како се викаше :) Само знам дека завршив последно место хехе


Прозведувач на играта е РТЛ, колку што знам од Германија е :)
Графичка: 8/10
и то ;)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

Demonce14

Intern
20 октомври 2007
104
5
mypokemongames.com
Дали има snowboarding на оваа игра ако има одма си ја земам.
Тоа е лошо. Нема! И јас барав али ништо од тоа... А во последно време немам налетано на некоја сновбординг игра, освен на таа од 2002год. Snowboarding Champion 2002 , така нешто се викаше
 

mkd

Gaining Experience
5 јуни 2007
263
114
Јас ја имам и оваа, но и верзијата од 2007ма. Супер се игрите. Во поновата верзија има повеќе спортови, но нема некоја голема разлика во графиката. Ако сте по играњето на зимски спортови, би ви ја препорачал и Alpine Ski Racing 2007.
 

damjan_ku

Intern
18 октомври 2007
129
7
Да ве прашам нешто пред да ја купам играва дали ке се игра на AMD Sepron 2600+
512 RAM VGA ASUS Radeon 9200 se 128 Ram...
 

vojkan

Intern
19 јуни 2007
404
4
Minimum system requirements:

* Operating System: Windows XP
* CPU Speed: 1.5 GHz Pentium 4 Processor
* Memory: 512 MB RAM
* Video Card: 128 MB

Znachi na granica si :)
 

damjan_ku

Intern
18 октомври 2007
129
7
ОК Фала значи би требало да ја пушти играта. Овие денови ке одам да ја купам.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,807
Мислења
850,878
Членови
29,494
Најнов член
Nikimoler
На врв Дно