• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

WINSCP Pass Recovery

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
Има на неколку сервери каде нема опција за повракање на изгубена лозикна а техничката подршка им е ужас.

има и неколку хостови кои не се на мое име и на мој маил така да и да сакам ја повратам лозинката не можам а особата на која се нема да биде достапна неколку месеци

единствен начин е бидејки ги имав снимано сите лозинки на WINSCPPortabble

и фајлот изгледа овака нешто кај што се лозинките


[Sessions\[email protected]:2082]
HostName=www.xxx.com
PortNumber=21
Password=A35C745B78...6F6D не се сите ставени
PingType=0
UserName=xxx
FSProtocol=5

kako можам да ја видам шифрата
на кој начин е енкриптирана

позз
 
  • Ја почнал/а темата
  • #2

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
може да ја затворите или избришете темата

си ја видов со помош на unhide asterisk ги видов *****
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,792
Мислења
850,517
Членови
29,481
Најнов член
Hekri
На врв Дно