• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

WinPatrol-Проблем

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Mihail

Intern
4 јули 2008
9
0
Здраво, еве во што е работата:
Го имам инсталирано WinPatrol и задоволен сум многу од него,но забележав нешто што ме изненади.А тоа е од сите мениja во WinPatrol,менито-Options и подменито Wiew HOSTS file.Во него, кога ќе се отвори ова под мени има Notped во кој се снимени, или регистрирани сите хостирања или веб адреси каде што си бил. Е сега тоа ја нарушува дискрецијата, кога сакаш да избришеш нешто од тие веб адреси за да не се гледа каде си бил, тоа не е можно,повторно ти ги враќа назад.Ја отварам оваа тема за тоа, доколку некој знае како да се избришат по желба посетените веб адреси, а кои се забележано во WinPatrol-Options-Wiew HOSTS file во notped-ot,да се вклучи и да помогне.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,003
Мислења
854,533
Членови
29,635
Најнов член
darkotolev
На врв Дно