1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Wine

Дискусија во форумот 'GNU/Linux' започната од lakimens, 28 oктомври 2012.

 1. lakimens

  lakimens
  Intern

  72
  4
  18 Март 2011
  Probav da ja instaliram ovaa aplikacija Wine i mi dade greska
  Details:
  The following packages have unmet dependencies:

  wine1.4: PreDepends: dpkg (>= 1.15.7.2~) but 1.16.7ubuntu6 is to be installed
  Depends: libc6 (>= 2.14) but 2.15-0ubuntu20 is to be installed
  Depends: wine1.4-amd64 (= 1.4.1-0ubuntu1) but 1.4.1-0ubuntu1 is to be installed
  Depends: wine1.4-i386 (= 1.4.1-0ubuntu1) but it is not going to be installed'

  Pomos ve molam.
   
 2. gdamjan

  gdamjan
  On your way to fame

  2,271
  552
  3 Април 2008
  како точно проба да ја инсталираш апликацијата. Наведи ги сите чекори.
  Исто така, која дистрибуција ја имаш инсталирано?
   
 3. darkone

  darkone
  Intern

  29
  8
  3 Декември 2010
  Ти фалат некои зависности (имаш стари верзии), пробај инсталирај го wine преку Synaptic package manager или пак пробај вака со ppa:

  Код:
  sudo add-apt-repository ppa:ubuntu-wine/ppa
  sudo apt-get update
  sudo apt-get install wine
   
Слични теми
 1. mac-ufs
  Одговори:
  13
  Прегледи:
  1,958
 2. HijackHacker
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,212
 3. dragonV
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  1,202
 4. Koen

  Wine

  Koen, 11 Јули 2010, Во форумот: GNU/Linux
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  626
 5. vladence

  За Wine

  vladence, 14 Јуни 2011, Во форумот: GNU/Linux
  Одговори:
  17
  Прегледи:
  1,576
Вчитување...

Сподели

Вчитување...