• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

windrop

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Justice

Intern
28 август 2007
30
0
probav da napravam windrop na mojot drugar bev kaj nego se dobro napraviv i koga idam tamu eggdrop -m mi izleze se dobro
ama na krajot izleze CAN`T WRITE TO TEMP DIR
da ne znae nekoj shto e rabotata ?
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
hm... dosega ne sum ja sretnal ovaa greska.. vidi da ne e write protected /Local Settings/Temp vo user direktorijata
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

Justice

Intern
28 август 2007
30
0
ej moze li da mi pokaze nekoj podetalno kako da isklu4am write protected /Local Settings/Temp vo user direktorijata ? po slikovito :D
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,040
Мислења
855,050
Членови
29,646
Најнов член
ununu
На врв Дно