• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Windrop

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Justice

Intern
28 август 2007
30
0
Ej jas sum nov so linux i mi se dosta dopadna no imam nekoi nedostatoci... mozeli nekako da se napravi windrop ( bot sli4en na egg ) imali nekoj takov sto sedi poveke vreme na irc :)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

Justice

Intern
28 август 2007
30
0
to4no :) ama windropot se pravi bez shell a eggdropot bara shell a jas nemozam da najdam shell jbg :)
pozz
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
OMG! ako si logiran na graficki interfejs (KDE, GNOME) odi i najdi "Terminal" vo nekoj od start (K) menijata i ete ti shell :D
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
43,972
Мислења
853,904
Членови
29,621
Најнов член
unnamed192
На врв Дно