1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Windows

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од Chaeld10_8, 21 Мај 2019.

 1. Chaeld10_8

  Chaeld10_8
  On your way to fame

  813
  618
  29 Март 2011
  Купувам Windows Xp/Windows 2000/Windows 7 / за ефтини Пари А може и Гифт :))) Ми треба за проект Ретро Буилд

  Испратено од ЧипиЧан
   
 2. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,378
  12,504
  2 Август 2012
  Машко
  OEM нема да можеш да го активираш а retail е скап.
  Ако мислиш на оригинално CD без лиценца тогаш тоа е друга работа.
   
  На Garfield' му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Chaeld10_8

  Chaeld10_8
  On your way to fame

  813
  618
  29 Март 2011
  Да ми треба само цд или двд

  Испратено од DRA-L21 преку IT.mk форум апликација
   
 4. Kazaam

  Kazaam
  Gaining Experience

  101
  67
  20 Септември 2013
  Машко
  Може глуп коментар, ама торент не ти врши работа?
  Ако ти е за баш оригинално цд, треба да имам од 7ца, некој pre-build од промо настан на МС Визија.
  Ако сакаш можам да го побарам.
   
 5. Chaeld10_8

  Chaeld10_8
  On your way to fame

  813
  618
  29 Март 2011
  Можи глупо ќе ти звучи не можам да најдам режач :) :( а постара е конференција и не бутира од усб и за тоа се решив на овој чекор :)

  Испратено од DRA-L21 преку IT.mk форум апликација
   
 6. Chaeld10_8

  Chaeld10_8
  On your way to fame

  813
  618
  29 Март 2011
  Би ми направил многу кеиф ако го најдеш тоа цд :)

  Испратено од DRA-L21 преку IT.mk форум апликација
   
 7. Kazaam

  Kazaam
  Gaining Experience

  101
  67
  20 Септември 2013
  Машко
  Ништо од цд-то. И мене нешто ми требаше 7ца да инсталирав и се изнасимнував торенти од нет, ама никако да ги активирам.
  Па превртев се и на крај едвај најдов едно цд (исто до торент) со 7ца која е активирана.
  Ако сакаш може да го ископирам, од оригиналното ни трага ни глас. :(
   
 8. Blahah

  Blahah
  Gaining Experience

  99
  58
  13 Јануари 2018
  Јас имам од седмица ма 32bit. а можам и да ти изрежам некое барем тоа е лесно.
   
 9. bxxxn

  bxxxn
  Practice makes perfect

  993
  1,128
  11 Март 2011
  За постари системи кои што не поддржуваат бутирање од УСБ, можеш да користиш Plop boot manager, со чија помош ја добиваш оваа опција

  Plop Boot Manager 5.0 - Download
   
 10. Chaeld10_8

  Chaeld10_8
  On your way to fame

  813
  618
  29 Март 2011
  Ќе го пробам ова фала :)

  Испратено од DRA-L21 преку IT.mk форум апликација
   
 11. Chaeld10_8

  Chaeld10_8
  On your way to fame

  813
  618
  29 Март 2011
  Фала дечки јас сум од Битола нема потреба да се замарате ќе треба карго она ова ако има некој од Битола да ми заврши работа арно ако не ќе остане за некоја друга прилика :)

  Испратено од DRA-L21 преку IT.mk форум апликација
   
 12. Chaeld10_8

  Chaeld10_8
  On your way to fame

  813
  618
  29 Март 2011
  Нарачано WindowsXp од Реклама5 за 300мкд со лиценца и оригинал цд :)

  Испратено од DRA-L21 преку IT.mk форум апликација
   
  На Rukfash и b.a им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...