1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Windows XP with Vienna (Windows Seven) features and appearance

Дискусија во форумот 'Oстанати' започната од boki003-hacking, 16 Јули 2008.

 1. boki003-hacking

  boki003-hacking
  Intern

  112
  0
  1 Јуни 2008
  [​IMG]
  Sto mislite??
  Izvor edna warez stranica..
  Ne smeam da kazam koja..
   
 2. HijackHacker

  HijackHacker
  Gaining Experience

  5,108
  297
  21 Февруари 2008
  Машко
  Web Designer
  А што е поентата на постот.
  Сите знаеме дека постојат модифицирани верзии на ХП.
   
 3. Fiasco

  Fiasco
  Gaining Experience

  3,036
  203
  2 Март 2008
  Ti go proba windowsov?
   
 4. boki003-hacking

  boki003-hacking
  Intern

  112
  0
  1 Јуни 2008
  Super e windows seven neam komentar..
   
 5. tonk@

  [email protected]
  Intern

  193
  2
  17 Февруари 2008
  Nekoi prednosti da kazes vo odnos na drugive OS.Nekoi negativni karakteristiki. Pisi neso za nego da doznaeme.
   
 6. boki003-hacking

  boki003-hacking
  Intern

  112
  0
  1 Јуни 2008
  Pa prvo pred se podobrena e brzinata vo odnos na vistata..
  Izgledot mi se dopaga ke vi pokazam nekoi sliki koga ke imam vreme da gi stavam na int..
  Nadminat mi e imitot toa e mizerija Mt ADSL kako da ne..
  Raboti i na poslabi komp..
  Sto drugo da kazam probajte
  Nema da zazalite..
   
 7. Aleks

  Aleks
  Gaining Experience

  5,748
  286
  18 Мај 2007
  И ова е нешто глупо 100%. Како може да има веќе инсталиран Mozilla Firefox или winrar или што ти знам таму, open source а windows е сопственост на microsoft кој е closed source. Глупости
   
 8. tonk@

  [email protected]
  Intern

  193
  2
  17 Февруари 2008
  Се согласувам.+ windows зошто би користел winamp i firefox, си има свој windows media player и internet explorer.
   
 9. CyberSpic

  CyberSpic
  Intern

  823
  26
  14 Април 2007
  Ubavo pisuva deka e windows XP so modificiran skin,ikoni...
  ne se gluposti, tuku ednostavno nepotrebni raboti za pospor kompjuter
   
 10. boki003-hacking

  boki003-hacking
  Intern

  112
  0
  1 Јуни 2008
  Pa site tie moze da se izbrisat i ne mora da znaci deka ako ima winamp ili mozila i ajde spor e kom..:lut2:
   
 11. milevskiz

  milevskiz
  Intern

  214
  5
  9 Април 2007
  Многу залетував по тие додатни работи... ваков look незнам каков... и на крај кога ми треба ком за некоја работа тогаш не можам да завршам ништо, затоа чист XP и толку.........., додатоци за мали деца :LOL:
   
 12. trakilaki

  trakilaki
  Intern

  1,084
  18
  15 Мај 2008
  Mnogu lugje instaliraat razni modificirani verzii na windows...... koi se za mene edno obicno gjubre. Baska i poveketo od istite se polni so virusi,spyware i razni sranja. :ua::ua::ua:
   
 13. vik

  vik
  Intern

  1,936
  31
  14 Април 2007
  Оh yeah, и го успоруваат компјутерот дрсатично.:)
   
 14. fuUuUzZzZy

  fuUuUzZzZy
  Mr. Sensei

  4,837
  824
  14 Декември 2007
  Машко
  Game developer, VFX Artist
  И јас имам некое такво мислење.. Само што според boki003-hacking оваа верзија е побрза.. Незнам..

  btw. Некој друг да не го проба.. ?
   
 15. trakilaki

  trakilaki
  Intern

  1,084
  18
  15 Мај 2008
  Vaka sea........ kolku sto mozev da procitam od drugite temi na forumov poveke od 90% od clenovite ovde (tie sto koristat Windows) se protivnici na Vistata....... so izgovor deka toa e samo sminka, i deka ako sakas nesto sto pomalce jade resursi togas XP mu e majkata. E sega toa i jas go mislam......ama ne koristam nikakvi modificirani(nasminkani) verzii na XP. Pa sto ke vie togas sminka za XP koga mozete da koristite dobra sminka narecena Vista.:ermm::ermm::ermm:
  Mislam deka bev jasen i deka me sfativte sto sakam da kazam:)
   
 16. CyberSpic

  CyberSpic
  Intern

  823
  26
  14 Април 2007
  Vista ne e samo sminka za XP, ima mnogu drugi napredni opcii i pogolema bezbednost od XP vo sekoj slucaj..i da vo vistata e probano da se vmetni avtomatizam, odnosno mnogu raboti koisto vo XP se pravat racno, tamu se avtomatski.
   

Сподели

Вчитување...