• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Windows XP SP3 достапен за симнување

Vavo

Intern
20 октомври 2007
270
15
Skopje
Ако го надградуваш редовно компјутерот нема да има некоја разлика. Во суштина ги содржи сите мали надградби изезени после SP3 плус можеби нешто ситно. Не знам како иде со тоа Genuine Windows проверката.

Како што веќе пратите за некој месец Микрософт ќе ја прекине поддршката за XP и нема веќе ни да го продава. Така да ова е последно пакетче за да имате најтоп XP. :)
 

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2,365
194
Мора прво Windows XP да инсталираш, па после да го унапредуваш со тоа горе што го симна!
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
tocno, nemoze da go koristis za formatiranje, ova e kako update nesto...
 

CyberSpic

Intern
14 април 2007
823
26
howtoformatacomputer.com
Имам забележано дека со правење Update на Windows компјутерот се успорува во работа, а со целосен Update да речиме ко во примеров со SP3, компјутерот работи постабилно и со поголема брзина отколку стандардниот Update

p.s. Јас го инсталирав и сум задоволен, другар мој го инсталира и мораше да направи system repair - му се зафркна XP-то
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,801
78
Имам забележано дека со правење Update на Windows компјутерот се успорува во работа, а со целосен Update да речиме ко во примеров со SP3, компјутерот работи постабилно и со поголема брзина отколку стандардниот Update

p.s. Јас го инсталирав и сум задоволен, другар мој го инсталира и мораше да направи system repair - му се зафркна XP-то
E ми е голема дилема некои успеале успешно да го инсталираат а кај некои на сред инсталација бум.Највише ме загрижува да не ми направи некој проблем поради тоа ќе почекам малку не е ептен приоритетно да мора да се инсталира:ermm::zbunet3:
 

Eva Molotow

Intern
14 април 2008
106
30
Нема ништо внатре што може да ти извади очи (според мене).
Неколку фиксови и Vista алатки колку што знам.
Така да...не очекувајте некакво изненадување.
Има и Network Access Protection (NAP), енкрипцијален (не знам како да преведам, најискрено повеќе ми иде англиски) модул за препознавање Black Hole рутери, 1073 фиксови, повеќето од нив за сигурност, 10% побрз.
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
910
Ohrid
10% pobrz? Do koga? Sekoj windows posle reinstalacija e brz, no so tek na vreme dokolku normalno ne se chuva kako shto treba, brzinata naglo se namaluva, vkluchuvajki vo toa i startuvanje na aplikacii, pa i samoto podiganje na samiot windows.
Pa taka da, mnogu mnogu neveruvam vo ova...
 

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3,036
203
404
www.igorjanevski.com
otkako go formatirav, mu napraviv update so sp3 i stoznam, nekako ne mi e bas kako sto treba... zamrznuva na momenti samo neznam dali e do sp3 ili do formatiranjeto
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
910
Ohrid
otkako go formatirav, mu napraviv update so sp3 i stoznam, nekako ne mi e bas kako sto treba... zamrznuva na momenti samo neznam dali e do sp3 ili do formatiranjeto
Kako mislish do formatiranjeto ?:D
format si e format.. ne postoi dobar i losh format.. :D Zamrznuvanjeto e od samiot windows.. format nema vrska so windowsot.. so format se` se brishe i toa e toa..
 

BLizArD

Intern
2 декември 2007
77
0
www.downmk.mkd.net
а јас моментално го спуштам ова oд Softpedia, дали тоа е добро пакетче за update кон SP3 ??? или треба да се спушта од друго место ???
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,801
78
а јас моментално го спуштам ова oд Softpedia, дали тоа е добро пакетче за update кон SP3 ??? или треба да се спушта од друго место ???
Моја препорака симни го од офицјалниот сајт на Мајкрософт можеби на софтпедиа уште не го замениле со најновиот
 

CyberSpic

Intern
14 април 2007
823
26
howtoformatacomputer.com
10% pobrz? Do koga? Sekoj windows posle reinstalacija e brz, no so tek na vreme dokolku normalno ne se chuva kako shto treba, brzinata naglo se namaluva, vkluchuvajki vo toa i startuvanje na aplikacii, pa i samoto podiganje na samiot windows.
Pa taka da, mnogu mnogu neveruvam vo ova...
Има решение и за ова - откако ќе го форматираш компјутерот не инсталирај НИТУ една програма на него, така ќе имаш вековито брз оперативен систем :p
 

StenmarC

Intern
16 април 2007
716
13
stenmarc.blog.com.mk
Го има инсталирано некој? Јас сеуште се двоумам дали да го инсталирам. Читав дека правел проблеми...м?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,699
Мислења
855,864
Членови
29,736
Најнов член
pavlo.maznevski
На врв Дно