• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Windows XP Setup Simulator

  • Ја почнал/а темата
  • #1

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Windows XP Setup Simulator е програма преку која ќе можете да научите како да инсталирате XP без да се грижите дали ќе го расипете ситемот.
Таа симулира инсталација на XP исто како да е вистинска инсталација, репродуцирајќи го секој чекор точно како вистинската инсталација, без да го рестартира вашиот компјутер. :rolleyes:

Лиценца: Бесплатна (Freeware)
Download
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Ц ц ц... Што уште нема да му истекне!
Ама сепак добра програма.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Добра е за увежбување на почетници. :bravo:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,040
Мислења
855,091
Членови
29,646
Најнов член
ununu
На врв Дно