• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Windows XP service pack 2/3 x64

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Aleksandar-x

Intern
29 мај 2008
47
0
Bi ve zamolil nekoj da predlozi Windows za 64bit procesor, ako moze da mi dade link od torrent ili rapidshare...Ovoj za 32bit ubiva veruvajte! Mi ko4i, ponekogas zaglavuva...
Ako nekoj ima veke isprobano nekoja dobra verzija, spored nego, sto go koristi, ve molam, dadete sovet...Blagodaram
 

CyberSpic

Intern
14 април 2007
823
26
howtoformatacomputer.com
Не би ти препорачал 64 битен ХП
Пред недела дена го пробав и иако имав драјвери 64 битни за се, имаше проблеми со звучната, некои програми едноставно блокираа, мсн месенџер нема подршка официјална подршка за 64 битниот хп итн итн

32 битен, со целосен апгрејд би ти препорачал
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

Aleksandar-x

Intern
29 мај 2008
47
0
Stane, toa update li e ili...?
CyberSpic, so windows go koristes ti?
moze da mi dades link ili torrent da go simnam, da go probam ?
 

FiC DoGG

On your way to fame
17 април 2007
932
912
www.behance.net
FiC DoGG's setup  
Processor & Cooler
i7 2600k Noctua NH D14
Motherboard
Asus Sabertooth P67
Storage
840 pro 128GB + 500GB HDD + 1000GB HDD
PSU
CM Real Power 550W
RAM
2x4GB DDR3 1333
Video card
Gigabyte GTX 760 2GB
Case
CM Centurion 5
Mouse
A4tech X7
Monitor
2x Dell U2412m
OS
Windows 8.1 Pro
Ako imas pojak kom stavi si vista X64, XP x64 i ne zazivea tolku.
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,809
82
Кај мене се инсталираше со апдејт и немам никакви нови проблеми се е во ред нема никакви аномалии
 

dzunko

Gaining Experience
26 септември 2007
348
250
Битола
Aleksandar-x , instaliraj si Windows XP so SP3 ,ama oficialna instalacija ne ona izvadivme ova , dodadovme ova,, mislam toa momentalno ti e najdobra solucija , batali 64 bit, vista, itn, seto toa znae da pravi problemi, nekade software ,nekade driver-i za hardware, poz
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,379
29,013
kalco.ru
Kako sto kaza CyberSpic ne bi ti preporacal 64biten xp...Inace vikas ti koci a od kaj si tolku siguren deka windowsot koci mozda ti koci nesto drugo.
Sovet: ne brzaj proveri prvin od kaj ti doaga problemot..ako ne si go napravil toa do sega ako si go napravil ondak IGNORE ovoj post
 

James

Intern
8 јули 2008
336
13
Е сеа едно глупо офф топик прашање. :rolleyes:
Ја пред некое време си стаев Windows XP SP3 и се е ок, ама како да проверам дали ми е 64 или 32 битен.:zbunet3:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,708
Мислења
862,870
Членови
30,052
Најнов член
Tomtomtom
На врв Дно