• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Windows Xp i Vista

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Todor91

On your way to fame
8 јануари 2008
804
683
Todor91's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8750H CPU @ 2.20GHz
Motherboard
Asus P8B75-M LX
Storage
ssd m2 KINGSTON SA1000M8240G| Hard Drive: Western Digital WDC WD10SPZX-17Z10T1
RAM
Kingston 24 GB (DDR4-2662)
Video card
NVIDIA GeForce GTX 1050 4096 MB GDDR5
Mouse
Bloody V7
Monitor
MSI
OS
Microsoft Windows 10 (10.0) Professional 64-bit
sakam da instaliram vista a imam windows xp i sakam da ve prasam dali ke mozam da instaliram vista ama da ne go brisam xp ve molam pomognete mi!
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Ќе можеш да инсталираш на друга партиција и при бутирање ќе можеш да бираш што сакаш да користиш.
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Кога инсталираш Виста, таа сама гледа дали имаш некој друг ОС инсталирано, ако имаш автоматски во bootloader-от ја додава таа опција да можеш да бираш. Потоа, откако ќе ја инсталираш, можеш да подесиш, кој ќе биде default ОС, колку време да се чека пред да се подигне избраниот итн.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,550
Мислења
823,126
Членови
28,061
Најнов член
Viktorofski
На врв Дно