• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Windows XP Фонтови

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1
D

DimitarMK

Гостин
Ме интересира како можам да направам бекап од сите фонтови кои се наоѓаат во Windows XP Инсталационото CD, и ако е можно - како.

Благодарам однапред.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3
D

DimitarMK

Гостин
Пошто ги зафркнав сите фонтови ( Shift + Delete ) да видев што ќе се деси :p
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5
D

DimitarMK

Гостин
Луѓе имаше една команда да ги копирам сите од i386 фолдерот во некој фолдер на хдд-то.
беше нешто
E:
cd i386
EXPAND...

така нешто, ама не се сеќавам добро :(
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
894
72
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Сакаш пак да ги инсталираш во компјутерот?
Ако сакаш пак да ги инсталираш стави го цд-то од XP па во фолдерот Fonts во Control Panel па File->Install new font и инсталирај ги сите.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #8
D

DimitarMK

Гостин
Средив ја, ама забораив да ви кажам. :ermm:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,727
Мислења
856,113
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно