1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Windows Vista таскбар во Windows 7

Дискусија во форумот 'Туторијали' започната од HijackHacker, 26 Мај 2009.

 1. HijackHacker

  HijackHacker
  Gaining Experience

  5,108
  297
  21 Февруари 2008
  Машко
  Web Designer
  [​IMG]

  Некои интузиасти кои сакаат да го испробаат Windows 7 и новата технолигија која оди со него, а сакаат да го задржат поедноставниот изглед на Windows Vista, како мене, можат да го искористат следниот трик за да го направат таскбарот да биде мал, и наместо само икони, кај програмите да има и текст.


  1. Одете десен клик на празно место на таксбарот, и одберете Properties.
  2. Подесете ги двете назначени нешта како што се прикажани на сликата:
   [​IMG]
  3. Притиснете ОК.
  Сега имате помал и поедноставен таскбар кој потсеќа на Windows Vista. :)
   

Сподели

Вчитување...