• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

WINDOWS VISTA SP1

  • Ја почнал/а темата
  • #1

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1,333
68
Zdravo!!! Ako znaj nekoj so e od bitola od kaj mozam da go najdam instalacionoto cd na VISTA so SP1
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Мислам дека уште нема официален СП1, али со тоа што работат на Windows 7, којзнае дали воопшто ќе има СП1, а ако има, СП2 дефинитивно нема. :ermm:

Но има хак за да ја симнеш Бетата на СП1 преку Windows Update. Повеќе тука.
 

psybaron

Intern
10 април 2007
745
49
Куманово
markoaleksic.com
Ima SP1 za Vista. Jas go imam instalirano.
Cd neznam kade mozes da najdes vo MKD, mozes da si go izvadis
od www.microsoft.com Stand-Alone packot okolu 450MB ili pisi vo search barot na Vista, Windows Update, i ke ti pokaze kolku updates imas da napravis. Vtoroto ti go preporacuvam zasto e okolu 70MB. A ako imas ne-licencirana Vista.... neznam sto da ti kazam. pozz
 

pocemk

Intern
19 јуни 2007
20
0
Сите кој што сакаат да го симнат официјалниот SP1 за Виста можат да го симнат од следниов линк: http://www.microsoft.com/downloads/...6d-5ebb-413b-89c9-cb3d06d12674&DisplayLang=en
За диск со интегриран SP1 во Виста, побарај во IT продавниците во Битола, може да имаат веќе DVD на Виста со интегриран SP1.
Ако Вистата не ти е легална, после инсталирањето на SP1, ти
ја деактивира и ти остануваат 15 дена до активација. Ако имаш проблеми пиши.
Поздрав!
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,970
Мислења
853,713
Членови
29,608
Најнов член
aleksandra.sash
На врв Дно