• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Windows Vista на попуст

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Американската софтверска компанија „Microsoft“ соопшти дека за 46 отсто ќе ја намали цената на пакетот на оперативниот систем Windows Vista.

Намалувањето се однесува на верзиите Home Basic, Home Premium и Ultimate.

Корисниците за помалку пати ќе ги добијат сите привилегии на пакетот вклучувајќи ја и можноста за пренос на друг компјутер, како и техничка поддршка, соопштија од „Microsoft“.

„Компанијата со ова им излегува в пресрет на бројните барања на корисниците да се намали цената на тој оперативниот систем и со тоа да стане достапен до широката народна маса“, соопштија од одделот за клиенти од „ Microsoft“.

Користењето на системот Windows Vista им овозможува на корисниците брзо пребарување на податоците, поголема прегледност при работата и подобра безбедност на компјутерот и податоците.

Извор: ИДИВИДИ
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Па арно му текна. неможи да се речи дека цената беше достапна.
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,801
78
А сега како што разбрав не ги добиваш сите премиум привилегии како што се техничка подршка и сл?
 

stefan007

Intern
27 јуни 2007
395
2
каква виста од XP нема подобар оперативен систем :) уште малку па џабе ке ги даваат
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,702
Мислења
855,882
Членови
29,736
Најнов член
pavlo.maznevski
На врв Дно