• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

/windows/system32/config/system

  • Ја почнал/а темата
  • #1

integer8

Intern
10 декември 2007
6
0
Кога го стартувам компјутерот ми се појавува ова /windows/system32/config/system фајлот недостасува дали некој може да ми помогне да го средам?
(форматирање веќе пробав и пак истото..ставив нов хард диск и пак истото....и немам веќе идеи...видов дека е нешто со регистрите ама...не знам што точно и како може да се поправи)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #8

integer8

Intern
10 декември 2007
6
0
Ќе можеш ли да ставиш линк до одговорот?
(јас го имав поставено истово прашање на темата "Помош со споро стартување на XP" не добив одговор и затоа отворив нова тема..)
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Нешто околу овој проблем се дискутираше во оваа тема:
http://it.com.mk/forum/showthread.php?t=1857
Провери! :bravo:

Уствари горниот линк се однесуваше на таа тема „Проблем со споро стартување на Windows“. Не видов дека ти ја имаш поставено.
Sorry!
 

Miksa2007

Intern
15 октомври 2007
112
1
Кога го стартувам компјутерот ми се појавува ова /windows/system32/config/system фајлот недостасува дали некој може да ми помогне да го средам?
(форматирање веќе пробав и пак истото..ставив нов хард диск и пак истото....и немам веќе идеи...видов дека е нешто со регистрите ама...не знам што точно и како може да се поправи)
Форматирање, потоа промена на диск и инсталационото ЦД и пак да имаш ист проблем , тогаш нема шанси проблемот да е до регистрите. Едно со друго не оди некако.

Дали си приметил кога старуваш ПС-то дали го препознава ХД-то секогаш, понекогаш, или некогаш е потребен рестарт?

Доколу инсталационото ЦД е во ред, ХД-то исто е во ред проблем немаш со регистрите, можеби со комуникацијата со ХД-то...проблематичен кабел, плоча..

ПС:Иначе пораката ја добиваш пред да стартира XP-то на црн екран, така?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #11

integer8

Intern
10 декември 2007
6
0
Да пораката е пред да се стартува XP-то на црн екран. А после неколку рестарти на компјутерот и добиени црни екрани се стартува и нормално си работи...ама на секое палење губам 10 минути...морам да го загреам со греалка прво и си работи ок додека му е топло...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,040
Мислења
855,050
Членови
29,646
Најнов член
ununu
На врв Дно