• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Windows SP3 RC2 достапен за симнување!

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Microsoft го објави вториот release candidate за наредниот Service Pack 3 за Windows XP и од 20.02.2008 можат да го пробаат сите бета тестери. Инсталацијата е малку необична така што прво мора да се инсталира еден мал registry patch кој му овозможува на Windows Update-от да го симне и инсталира SP3 RC2.
Од Microsoft најавуваат ако добро пројде овој вториот release candidate, финалната верзија на SP3 можеме да ја очекуваме на почетокот на летото.

Service Pack 3 Release Candidate 2 можете да го преземете од тука.
 

Password

Intern
10 април 2007
393
9
Ja probav da instaliram i RC1 i RC2, ama nesto ne odi kako so treba, na pocetok mi javuva error. Ke go pocekam final kaj i da e za 2 nedeli treba da izleze.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,970
Мислења
853,714
Членови
29,608
Најнов член
aleksandra.sash
На врв Дно