• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Windows Search 4 и во ХП

  • Ја почнал/а темата
  • #1

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Конечно корисниот Windows Search 4 е достапен и за ХП.

Познато ли ви е ова? :


Епа конечно има и верзија која ќе работи и на ХП, само ќе ве разочарам, не е ВО старт менито :)

Windows Search 4.0 за ХП претставува надоградба на вградениот пребарувач во ХП. За да го користиш ќе ти треба прилично доста место за индексирање на податоци, но сепак горе доле вреди.

Можете да пристапите до него на 2 начина:

1. Преку тулбарот кој се наоѓа на вашиот таскбар


2.Преку старт менито
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,038
Мислења
855,000
Членови
29,644
Најнов член
Ogi1990
На врв Дно