• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Windows Script Host

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Djose

Intern
16 ноември 2007
17
0
Sekoj pat koga ke probam da otvoram paricija so dvoen klik mi se javuva sledniov error: There is no script engine for file extension ".vbs." dali postoi nacin da go resam ovoj problem.
 

DaciSS

Gaining Experience
3 јануари 2008
949
288
San Francisco
www.linkedin.com
море имаше поише такви вируси .vbs, јас имав закачено еден таков на usb-то и откако NOD32 ми го избриша, usb-то само со десен клик open ми се отвараше, со двоен клик некесе. Али со format сеа е ко ново :)
 

FaOlaN

Intern
2 јануари 2008
8
0
Брат на партицијата имаш еден file Autorun.inf кој е скриен и затоа кај ќе пробаш со двоклик не ти ја отвора зашто пробува да го изврши Autorunot и да уклучи нешто, затоа влези со Open и избриши го, ама претходно намести да ти ги дава скриените фајлови. Исто ви е и за на USB flashot. Поздрав!!!
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,671
Мислења
862,044
Членови
30,034
Најнов член
Goxo43
На врв Дно