1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Windows Phone - уреди - Верзии - освежувања - подесувања - новости - генерална дискусија.

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од psyside, 30 Август 2014.

 1. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,337
  25,741
  4 Септември 2008
  Во оваа тема ќе зборуваме за све што е поврзано со Windows Phone OS, подесувања, отклучувања освежувања, нови производи, генерални новости и слично.

  Колку да не се трупаат темите, и да се збори за се и сешто во неприкладни теми.
   
  На aleksuperior му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Dr_KleX

  Dr_KleX
  Gaining Experience

  65
  65
  26 Јануари 2014
  Машко
  Ај да ја пресечам лентава за новава тема за WP со едно прашање:
  Како да активирам Cortana на Lumia 720 (вчера ја надоградив на 8.1) или не е достапна за сите модели засега ?
  - пробав со онаа финта да наместиш region: US, али пак ништо после рестартот го нема чупето :).
   
 3. The_Man

  The_Man
  Unstoppable

  2,341
  2,006
  18 ноември 2009
  И regional format треба да е English (United States) и јазик на телефонот.:) Пиши во search Cortana и стај ја на on aко не ја стави само.
   
  На Dr_KleX му/ѝ се допаѓа ова.
 4. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  2,847
  2,433
  21 Јануари 2011
  Машко
  Невработен
   
  На Dr_KleX му/ѝ се допаѓа ова.
 5. kjosmofon

  kjosmofon
  Баниран/a

  3,760
  5,731
  7 oктомври 2011
  kalfa
  Требало и 4г мрежа да има , Док прати го Скопје да се активира по селата не работел :)
   
  На Dr_KleX му/ѝ се допаѓа ова.
 6. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  2,847
  2,433
  21 Јануари 2011
  Машко
  Невработен
 7. Pilsator

  Pilsator
  Gaining Experience

  417
  107
  15 Мај 2012
  Машко
  Јазик намести English, Country/Region: US , Region format: English US, ресет и заджи подолго на search после ресет и би требало да ти напрај мубает :p
   
  На Dr_KleX му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Dr_KleX

  Dr_KleX
  Gaining Experience

  65
  65
  26 Јануари 2014
  Машко
  Фала на сите за советите, успеав сега имам Cortana на телефонот :)
  (највероватно проблемот беше во опцијата Language за телефонот - UK English иако го имам додадено US English - али тој не беше активен како phone language)
   
 9. Pilsator

  Pilsator
  Gaining Experience

  417
  107
  15 Мај 2012
  Машко
  Сега не очекувај премногу зошто нема да ја користиш често, само за мајтап :p
   
 10. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  2,847
  2,433
  21 Јануари 2011
  Машко
  Невработен
  Ја па ја користам стално за аларми, календар, музика, задачи, проверка на време. Најчеста команда ми е shuffle music :)
   
 11. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  2,847
  2,433
  21 Јануари 2011
  Машко
  Невработен

   
  Последна промена: 2 Септември 2014
  На DrMTR и psyside им се допаѓа ова.
 12. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,337
  25,741
  4 Септември 2008
 13. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  2,847
  2,433
  21 Јануари 2011
  Машко
  Невработен
 14. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  2,847
  2,433
  21 Јануари 2011
  Машко
  Невработен
  Бесплатна апликација за денес [​IMG]
   
 15. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  2,847
  2,433
  21 Јануари 2011
  Машко
  Невработен
 16. Pinceta

  Pinceta
  Gaining Experience

  551
  163
  16 Март 2011
  Машко
  Steam:
  tadamtadam
  Се надевам дека Lumia 830ката кај нас ќе го донесат пред нова година..
   
 17. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  2,847
  2,433
  21 Јануари 2011
  Машко
  Невработен

   
  Последна промена: 6 Септември 2014
 18. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  2,847
  2,433
  21 Јануари 2011
  Машко
  Невработен

   
  Последна промена: 6 Септември 2014
 19. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  2,847
  2,433
  21 Јануари 2011
  Машко
  Невработен
 20. Sheldor

  Sheldor
  Intern

  14
  3
  8 Септември 2014
  Ќе има ли повеќе понуди од Тмобиле на Лумиа телефони да не има некој инсајт ил така неш ?
   
 21. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  2,847
  2,433
  21 Јануари 2011
  Машко
  Невработен
  Би требало, иако првенствено се прават за амерички пазар. Кај нас се носат и нудат најчесто андроид телефони.
   
 22. Sheldor

  Sheldor
  Intern

  14
  3
  8 Септември 2014
  ^ Моментално имам HTC Trophy па сакам да си сменам кога ќе ми заврши договорот со Nokia Lumia но сега за сега нема некој добар избор
   
 23. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,282
  6,394
  27 Март 2014
  925-ката во Мобеликс е 15к. Ја намалиле 400 денари. :) Ах, уште е скапичка. Мислите дека ке падне за 1000 денари за месец дена, со оглед на тоа дека ке излезат 725/730/830 ките од Лумиа, или ?
   
 24. Sheldor

  Sheldor
  Intern

  14
  3
  8 Септември 2014
  Таман ке може да се земе ;)
   
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 25. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  2,847
  2,433
  21 Јануари 2011
  Машко
  Невработен
  Еве ти ја за 220 евра, со гаранција, може ќе ти ја даде и за помалку......
  http://www.reklama5.mk/AdDetails?ad=1324351
  Еве ти скроз нов, некористен, за 210 евра, отклучен на сите мрежи :)
  http://www.pazar3.mk/mk/Listing/AdDetail/Index/1772046-NOKIA-LUMIA-925-WHITE-NOV-NEKORISTEN-
   
  Последна промена: 9 Септември 2014
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...