• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Windows- от не ми се стартува

  • Ја почнал/а темата
  • #1

MKDTony

Intern
14 февруари 2009
7
0
Што ли му стана престана да се подига виндовсот, земав го рестартирав па пробував да влезам преку save mode несакаше па после земав да го форматирам и тоа не сакаше. Што ли може да биде проблемот ? јас мислам дека е до харддискот :S ама сепак да прашам по струшни лица можеби не е тоа па за џабе да ги фрлам парите. позз
 

gordon freeman

Gaining Experience
1 јули 2011
113
54
gordon freeman's setup  
Video card
intel hd
OS
win 7
значи не можеше да влезеш во safe mode и после не ти даваше да го форматираш....,влезе ли во биос да видиш дали го препознава хард дискот?
го стави ли за форматирање да бутира прво од цд-ромот или ..?
објасни поубаво што си направил
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
28,266
29,286
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Ако неможеш да влезеш во safe mode, тоа значи дека е хардверски проблем. Пробај со друг хард како за почеток...
 

Tawe

Gaining Experience
12 август 2011
500
154
Лас Велес
facebook.com
Кај мене кога не можеше да се влезе во сејф мод беше до хард дискот. Го поврзав на друг компјутер, го форматирав, го вратив назад и работеше :)
 

maill

Intern
6 август 2013
2
0
Дали некој знае за каков проблем станува збор, кога ќе го вклучам компјутерот се појавува ова на мониторот ... IMG_3435.JPG
 

xhktw

Practice makes perfect
2 август 2009
1,292
1,562
xhktw's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 1600AF / Maelstrom 120T Liquid Cooler
Motherboard
Gigabyte B450M-H
Storage
256GB SSD & 500 GB, 1TB HDD
PSU
Cooler Master B600
RAM
HyperX Fury Black 2x8GB 3200MHz CL15
Video card
GTX 970 WindForce 3X OC
Case
CM Chassic K280
Mouse
Razer Deathadder
Keyboard
Redragon Kumara K552W
Audio
Creative SoundBlaster Live
Monitor
Asus VG249Q TUF 144Hz / BenQ RL2455
OS
Windows 10

goaty

Gaining Experience
5 февруари 2010
363
189
goaty's setup  
Processor & Cooler
Intel i5 3570K + Noctua NH-D14
Motherboard
Asus P8 Z77-V LX
Storage
Samsung 850 EVO 500GB + WD Blue 640GB + WD Green 1TB + WD MyBook Live 2TB
PSU
Cooler Master Real Power Pro 700W
RAM
4x 4GB Kingston HyperX blu 1600MHz DDR3
Video card
Sapphire Radeon HD 7950 @stock
Case
Cooler Master CM 690
Mouse
Logitech G502 Proteus Spectrum
Keyboard
Logitech G810 Orion Spectrum
Audio
Asus Xonar Essence STX + Schiit Modi 3 + Schiit Magni 2 Uber + JBL LSR305 + Sennheiser HD 600 + Philips Fidelio X2 \w V-MODA BoomPro
Monitor
Dell U2412M + Dell U2414H
OS
Windows 10 Pro
Дали е можно да има проблеми со матичната...
Контролер (матичната), кабел, хард диск... све може.

Пробај со исправен хард диск и види како ќе се однесува.
 

Dark HaCkeR

Баниран/a
14 јули 2009
2,632
1,359
извади батеријата и пак стави ја, компјутеров ти е антика можно е и HDD да ти рикнал
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,518
Мислења
858,460
Членови
29,932
Најнов член
Sladzana.Angjelkovska
На врв Дно