• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Windows на Mac, screenshot shortcut?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
Епа вака, барав претходно на доста места на интернет како може користејќи ја тастатурата на MacBook да се направи screenshot во windows... И so far no luck... Некаде прочитав дека во препоследната верзија на bootcamp го изоставиле тоа како опција. Некој да не знае нешто поточно?

Само да нагласам дека не ми е целта да ми дадете линкови и имиња од програмчиња што прават screenshot ;)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
C

Crash_Bandicoot

Гостин
Zashto de ne? Pa nigde ne reche vakvo programce da ne se dava :) Reche samo da ne se dava programce shto pravi screenshot, a ova ne pravi.
Site tvoi uslovi gi ispolnuva :)

Epa ako ne sakash izbushi rupa na tastaturata so burmashina i staj i kopce printscreen od druga tastatura i probaj :) ( joke, da ne svati nekoj ozbilno :) )
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
Zashto de ne? Pa nigde ne reche vakvo programce da ne se dava :) Reche samo da ne se dava programce shto pravi screenshot, a ova ne pravi.
Site tvoi uslovi gi ispolnuva :)

Epa ako ne sakash izbushi rupa na tastaturata so burmashina i staj i kopce printscreen od druga tastatura i probaj :) ( joke, da ne svati nekoj ozbilno :) )
хаххаха фала во секој случај... Сакав некој да каже ако знае дали има некоја комбинација на копчиња што прават screen shot (без НИКАКВА програма)... :)
Колку што можам да видам нема :ermm:
 

Vavo

Intern
20 октомври 2007
270
15
Skopje
Хаха, ај се мењаме, ти давам PrintScreen копче за едно Eject? Јас пробав така под ХР со ремапирање ама не иде. Сакав едно од овие вишаков копчиња да го направам за Eject ама не ми успеа. Требаше програмче да пишувам и да ми биде пуштено за таква „глупост“
 

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3,036
203
404
www.igorjanevski.com
Хаха, ај се мењаме, ти давам PrintScreen копче за едно Eject? Јас пробав така под ХР со ремапирање ама не иде. Сакав едно од овие вишаков копчиња да го направам за Eject ама не ми успеа. Требаше програмче да пишувам и да ми биде пуштено за таква „глупост“
offtopic: Јас имам Eject...touchpad e :p

ontopic: Sturbuck види дали ова ќе ти помогне.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #9

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite

ubuntus

Intern
11 мај 2009
20
0
ne e bitno kolku e stara temata, bitno e da davas mislenja zasto nekomu moze da pomogne... neli?
:bravoska:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,712
Мислења
849,189
Членови
29,439
Најнов член
magicdadi
На врв Дно