• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Windows na G5 procesori

  • Ја почнал/а темата
  • #1

mENDol

Intern
24 декември 2007
83
2
Znae li nekoj dali e mozno da se svrti windows na G5 procesor ??

Pretpostavuvam deka nema da e mozno, no sepak me kopka mozda nekoj ima lek i za ovaa...
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,799
76
Мислам дека за сите процесори на кои одат Mac системите може да се инсталира Виндоуз али мора да постојат инструкции.Ова е моја претпоставка бидејќи досега сите модели на компјутери од ејпл стои дека може да се инсталира и Виндоуз
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,569
Мислења
823,606
Членови
28,075
Најнов член
GGPPkorcula
На врв Дно