• Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Windows Mobile

 • Ја почнал/а темата
 • #1

CybeR

Intern
9 јануари 2008
15
1
Помош околу тоа дали може и како може да се инсталира или преинсталира Windows Mobile на PocketPC?
Јас се скапав барајќи оперативен систем како инсталационен фајл, ама никако да најдам. Најдов еден ама не сака да се инсталира, дали е до software-от или до hardware-от незнам.
Епа мислам дека е интересна темава, па ако некој знае нешто околу ова нека пише.. ;)
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,799
76
Не сум многу сигурен можеби грешам али мислам дека може.Всушност овој ОС е наменет за такви уреди.А се инсталира преку компјутер а уредот треба да го приклучиш на компјутерот со УСБ.Како неможеш да најдеш инсталационен фајл?На торент има колку сакаш.Јас го имам и го испробав се работи.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

CybeR

Intern
9 јануари 2008
15
1
Не сум многу сигурен можеби грешам али мислам дека може.Всушност овој ОС е наменет за такви уреди.А се инсталира преку компјутер а уредот треба да го приклучиш на компјутерот со УСБ.Како неможеш да најдеш инсталационен фајл?На торент има колку сакаш.Јас го имам и го испробав се работи.
Епа ако имаш и ако не е проблем прати ми го, или прати ми адреса да го спуштам..
Однапред фала..
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,799
76
Ти пратив ПП ако случајно неможеш да ми одговориш прати ми на е-маил бидејќи имам проблеми со приватните пораки постојано правам да можам да примам пораки од сите а всушност ништо никако неможам тоа да го средам.Ако не успеам ќе се обратам кај администраторите за помош
 
 • Ја почнал/а темата
 • #5

CybeR

Intern
9 јануари 2008
15
1
Ти пратив ПП ако случајно неможеш да ми одговориш прати ми на е-маил бидејќи имам проблеми со приватните пораки постојано правам да можам да примам пораки од сите а всушност ништо никако неможам тоа да го средам.Ако не успеам ќе се обратам кај администраторите за помош

Фала многу, сега го спуштам и ќе пробам да инсталирам, па ќе видам шо ќе напраам
 
 • Ја почнал/а темата
 • #6

CybeR

Intern
9 јануари 2008
15
1
не сака да се инсалира.. јас конкретно сакам да инсалирам Windows Mobile 5, ама тоа шо го спуштив е со наставка .msi и е за развој... Ако има некој искуство со овие работи ве молам пишете..
 

Juraga

Intern
21 јули 2008
8
0
А дали имаш инсталирано Active Sync? Тоа е најчесто потребно ако наместо .cab имаш .msi или .exe
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,599
Мислења
824,362
Членови
28,092
Најнов член
mkcoach
На врв Дно