• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Windows Mobile 6 Software

  • Ја почнал/а темата
  • #1

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Ме интересира каков интересен софтвер за Windows Mobile 6 знаете, бидејќи сега имам ПДА, па да почнам да го преоптпварувам :))
 

Glisha

Intern
27 ноември 2008
2
0
Ме интересира каков интересен софтвер за Windows Mobile 6 знаете, бидејќи сега имам ПДА, па да почнам да го преоптпварувам :))
Ова имам јас:

- Kaspersky Mobile Antivirus
http://usa.kaspersky.com/products_services/mobile-security.php

- Google Maps
http://m.google.com/maps

- Battery Status, убаво на Today екранот ти кажува батерија и слично. Може да го overclock-ува процесорот.
http://www.chi-tai.info/cs_batterystatus_xda_neo_wm5_im_cs.htm#Download

- WM5 Storage, кога ќе го упалиш може да го користиш мобилниот и картичката во него како усб стикче.
http://freewareppc.com/communication/wm5torage.shtml

- PDALight, ако ти треба батерија го осветлува цел екран и не го гаси дур ти не го изгасиш.
http://freewareppc.com/misc/pdalight.shtml

- Slide2Unlock, ако ти е touch екранот со ова како на iphone го отклучуваш.
http://www.freewarepocketpc.net/ppc-download-slide-2-unlock-v1-216.html

- PCMKeyboard, ако ти е touch screen оваа тастатура за латиница ми е попрактична од таа ообичаената на WM6.
http://www.pocketcm.com/keyboard2.php

- VGA Keyboard, оваа тастатура ја користам кога треба на кирилица да напишам пошто е shareware и скока pop-up ако ја користам долго.
http://vgakey.net/web/index.php?enhome

- python ce, zsirc, putty, wm6 remote desktop uttility, pocket ping, metro, capture screen utility.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,752
Мислења
864,029
Членови
30,087
Најнов член
Гиги5
На врв Дно