• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Windows Mobile 6: Smartphone

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Object

Intern
18 септември 2007
75
0
Windows Mobile 6: Smartphone. Edit DataGrid ?

Праам еден софтвер за Smartphone, и заглавив нешто.
Проблемот е во тоа што екранот на мобилниот е многу мал, а користам DataGrid контрола за приказ на информации. Е сега DataGrid - от се полни од DataSet кој содржи многу информации (колони), кои додаваат скрол на телефонот, за да можат да се прикажат сите. Мене ми се потребни две информации (колони) кои сакам да ги прикажам, а за тоа морам да го едитирам DataGrid-от. Арно ама бидејќи ја немам таа опција на Windows Mobile 6 (Smartphone) неможам да го напрам тоа. Најдов и готови контроли (темплејти) кои го овозможуваат тоа, ама не се гага :). Прашањето ми е дали некој знае како се едитира темплејтот на DataGrid-от во Windows Mobile 6 (Smartphone).
Некој да даде некоја идеја ? :zbunet3:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,574
Мислења
823,670
Членови
28,077
Најнов член
Brlebrle
На врв Дно