• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Windows mobile 6 - Add MK Keyboard

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Miksa2007

Intern
15 октомври 2007
112
1
Koristam Windows Mobile 6 kade vo regional settings e stavema lokacija Makedonija i tamu moze da vidam deka denovite se napisani vo kirilica t.e PDA-to so WinMob6 poddrzuva kirilica.

Megjutoa nemozam nikade da najdam opcija za dodavanje na MK tastatura za da mozam da pisuvam na kirilica i vo tekot na pisuvanjeto da mozam da menuvam poveke tastaturi (kirilicna/latinska), a nema ni ALt kopce.

Nekoe re[enie ?
 

igorkrst

Intern
13 јули 2007
400
1
Мислам дека ти треба посебна апликација која се инсталира на PDA за да можеш да користиш мкд поддршка. Барем вака беше на мојот постар ПДА. Значи можеш да поставиш regional settings ама немаш поддршка за кирилица на тастатурата.
Јас на времето (пред 2 год) прогуглав и најдов, повеќето се shareware ама верувам дека ќе се снајдеш ;)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,972
Мислења
853,904
Членови
29,621
Најнов член
unnamed192
На врв Дно