• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Windows Media Player 11 Lag

Статус
Затворена за нови мислења.

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5.108
296
www.gorjan.info
Ај да ве видам сега.
Имам Windows Media Player 11 на вистата, и на некој песни кога ќе ги пуштам, сецка при свирењето (не кочи при отварање), а на други е во ред.
Ако убаво забележав, што може нема никаква врска, проблем прават песните со помалку од 258kbps. Можда нема никаква врска.
Во другите player-и пробав и свиреа без проблем.
Кодеци преинсталирав полно, ама нема везе....
:zbunet3:
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1.242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Има доста апдејти за WMP 11, можеби некој ќе ти го реши проблемот.

hint: Инсталирај си AutoPatcher, ги содржи сите апдејти за 11.
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5.108
296
www.gorjan.info
Ок, еден формат го реши проблемот, и така се успори до МАКС компјутерот...
Инаку фала за помошта :)
 

ninjinzu

Intern
2 ноември 2008
43
0
epa neznam... Jas imam CRACKED verzija pa nema nikakvi problemi... izbrisi ja org jas ke ti pustam cracked... ke vidis so e zakon masina :) :p
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5.108
296
www.gorjan.info
Мислам дека не го свати постот.....
Веруј ми, освен за Хардвер и за некоја игра, немам за ништо друго платено за компјутерот, ни ОС.
 

aligator4e

Баниран/a
19 септември 2008
21
0
Пробај ако не слези го од друго место. Ако пак го прави истиот проблем побарај помош од другите.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.148
Мислења
891.574
Членови
31.491
Огласи
25
Најнов член
Aleksandarst55
На врв Дно