• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Windows Live Messenger 2009

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5.108
296
www.gorjan.info
Windows-Live-Messenger-9_2.png


Повелете народе, WLM 2009, официално од Софтпедиа.
Јас го користам веќе подолго време и доста сум задоволен :)

ЛИНК
 

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1.333
68
Да ама ова е официјалната бета верзија која конечно е објавена од Мајкрософт.
За повеќе инфо видете овде.
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5.108
296
www.gorjan.info
Нема везе што е БЕТА, до сега само 1 познат баг има, и тоа е со боите на главниот прозорец, не ги памти по рестарт. Може во ова одициално БЕТА издание и тоа да е направено.
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4.843
924
Ohrid
@hijackhacker

Нешто повеќе за него? Има воопшто некаква разлика од предходните или ..? Ако е се` исто, мене и 8,5 не ми е лош..
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5.108
296
www.gorjan.info
Дизајнот е променет, како и некои опции (Група на омилени контакти, свој логин звук кои другите го слушаат кога ти се уклучуваш, можност за промена на сите звуци, некаков си Picture Share...)
 

reng

Intern
13 август 2007
683
19
Мсн shit знам дека ќе ме критикувате, ама програмата освен популарност во државава за ништо друго не ја бива. Тешко се воспоставуваат разговори, мојата верзија кога ја исклучувам прави некој error, па сака да прати на microsoft. Камера и разговор неможе исто време, ми праќаат спам пораки од моите контакти и од мене на другите. Нема многу опции кои другите слични на него ги имаат, а да не зборам за праќање на фајл преку истиот трагедија. Немојте сега да ми рекламирате некои нови shit верзии ве молам.:lut2:
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3.646
139
Го користев до денес, но пред некој саат се појави порака за update и не можев да се конектирам. Така да, се вратив пак на 8.5. Додека е во бета фаза не планирам веќе да ја користам оваа верзија. :ha:
 

leopad236-ka

Баниран/a
6 октомври 2008
39
0
Го инсталирав не ми беше некако многу убав бидејки навикнат сум на стариот и си го вратив стариот МСН:)
 
1 октомври 2008
278
9
Го користев .. стварно има добри работи но се кочи као лудо .. исто така, сака повеќе процесор и рам.. не го препорачувам за луѓе со послаб пц ... инаку јас си останувам на 8.5 дур не излезе официјална фулл верзија(ако не кочи и таја):D
 

Elektrikz

Intern
21 септември 2008
473
12
Велес - Скопје
Го инсталирав не ми беше некако многу убав бидејки навикнат сум на стариот и си го вратив стариот МСН:)

И јас исто направив...кога ќе испадне финалната верзија ќе се сменам тогаш...
 

bojan_an

Intern
5 јануари 2008
96
1
sabajlevo koga sakav da se uklucam na msn mi se pojavi deka moram da ja simnam novat verzija, ama koga ja simnav mi se pojavi "The Windows live programs you've chosen can be instaled on Windows Wista or Windows XP operating systems", e sega jas imam XP SP2 neznam sto e problemot, a i go vrativ strariot msn 8.5 i na toj nemozam da se uklucam bara da ja simnam novata verzija :lut2::lut2:
da ne znae nekoj resenie???
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22.686
30.115
kalco.ru
Епа за понова верзија ти треба СП3 е компактабилен за поновите верзиаа на МСН..што знажи мораш да го update-уваш
windows-от
 

bojan_an

Intern
5 јануари 2008
96
1
Епа за понова верзија ти треба СП3 е компактабилен за поновите верзиаа на МСН..што знажи мораш да го update-уваш
windows-от

da mu napravam update nema problem ama sto mi mi e piratska verzija kako i na mnogu drugi, ednas imav problemi koga mu napraviv update pa moram format C: :ua:
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22.686
30.115
kalco.ru
da mu napravam update nema problem ama sto mi mi e piratska verzija kako i na mnogu drugi, ednas imav problemi koga mu napraviv update pa moram format C: :ua:

Епа тогаш најди ја СП3 на интернет и симни ја , инсталирај и и после само упдејт на МСН-то и проблемот е решен...Барем кај мене така се реши истиот овој проблем
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
43.661
Мислења
889.151
Членови
31.501
Огласи
33
Најнов член
Ivanmakar
На врв Дно