• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Windows Installer Package

  • Ја почнал/а темата
  • #1

okitrip

Intern
9 април 2007
5
1
Vaka Imam Eden GOLEM PROBLEM SO WINDOWS INSTALLER PACKAGE

So i da sakam da instaliram nemozam mi se javuva ovaa greska :
This patch package could not be opened. Verify that the patch package exists and that you can access it, or contact the application vendor to verify that this is a valid Windows Installer patch package.

neso gledav na support.microsoft.com i tamu ima kao nesto nekoj registry key da ne e dobar t.e. This behavior may occur when the following registry key is damaged:
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Classes\Installer\Products\DFAD2CEE8555CA04E8C905508C8F018E
probav da go najdam vo Registrykey no nema takvo nesto :zbunet3:
Ima li nekoj resenie za ovaa kaj mene trae ovaa vece 3 meseci i nikako nemozam nisto da storam pa ako nekoj znae nesto neka pise ovde na forumot ili na [email protected]
Odnapred blagodaram !
Pozdrav do site
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

okitrip

Intern
9 април 2007
5
1
bratce so sto ne probav i sto ne napraviv ne biva i format i se i Xp professional se zivo probav ne biva nekoj ako znae kako da go resam problemot neka kaze

Help me :(
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

okitrip

Intern
9 април 2007
5
1
imam napraveno update na biosot pred 2 nedeli. taka istiot problem go imam seuste :( taka da ako nekoj znae neka kaze osven Format na pc .
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,032
Мислења
854,819
Членови
29,640
Најнов член
Hellena09
На врв Дно