• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Windows Home Server на вашата врата

Статус
Затворена за нови мислења.

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5.108
296
www.gorjan.info
Хаха, баш сум среќен. Денес доаѓа поштарот на врата и вика,
-Горјан Јовановски?
-Не е дома :)))
-Пратка за него
-Јас ќе ја земам
-Ок, потпис.
-Чао
-Чао

Чудна ми е праткава, гледам DHL, и кога прочитав
Sender: Microsoft Corp.

:D:D

Ми стигна Windows Home Server 120 days Trial што го нарачав (бесплатно, иако едно 100 пати ме на тераа да потврдам дека ке платам $0.00)

Почнувам да го одпакувам, едно плико, второ плико, ТРЕТО плико, и оп, искачаат 3 ЦДа во хартиени опаковки. Се зачудив, што ќе ми се 3 па сеа, али нема везе, забегав од темата (после видов дека билеWindows Home Server Installation DVD, Windows Home Server Connector CD, Home Computer Restore CD)


Можете да го нарачате тотално бесплатно овде, а стигнува за околу 1.5-2 недели. А пото преостанува да тркнете до MyDigitalLife за да си обезбедите дека вашите 120 дена никогаш не истечат :)


Интересно, ако решам да го форматирам компјутерот, ќе го пробам ова прво.
 

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1.333
68
Интересно многу е! Но лошото е што ти бара формат на цел хард диск. Мене еднаш ми стигна за 4 дена исто преку DHL.
 

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1.333
68
Ќе ви стигнат најкасно по 1.5 недела, а најбрзо за 4 дена. Мене ми стигнаја за 4 дена како што кажав.
 

WhiteDeath

Intern
2 јуни 2008
117
1
Малку оф топик. Нашата земја ја пишува како Macedonia. Кога го видов ова на ножев да се изначудам што вака им се згрешило.
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2.478
1.302
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Thank you for ordering Windows Home Server 120-Day Evaluation Kit DVD.
Order Date

9 September 2008
19:59:08
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4.843
924
Ohrid
хммз.. Во *Contact Phone, како внесовте баш ме интересира..
Максимумот е 7 цифри..
ех. 077****** - Има 9 цифри..

Чаре..?
 

wolfshark

Intern
9 септември 2008
1
0
И как точно става работата? С дисковете получавам CD-Key който важи 120 дни, така ли?
Странно започнаха да си променят политиката Microsoft след като Linux и MacOS продължават да стават все по-популярни а Linux така да се каже им е "взел хляба" при сървърите.
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2.497
77
Поручваш цд,бесплатно,и ти го денесват дома,и ти трае 120 дена.(Trial Version)
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5.108
296
www.gorjan.info
А што ги спречува М$ да го средат тоа коа ке се конектираш на пример за апдејти да правиш? Треба асален крак.
Бидејќи ако случајно го направат, нов крак ќе излезе.


БТЊ, ова го прави Windows-от лиценциран, и нема потреба тоа после да се проверува
 

dzunko

Gaining Experience
26 септември 2007
359
283
Битола

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3.007
530
www.ibiz.mk
да да стизаат

јас порачав неколку ден или 2 по отварање на темава

и еве ги прекичер ми стигнаа
во голема кутија пакувани по 3 :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
44.563
Мислења
893.241
Членови
31.456
Огласи
2
Најнов член
goran1988
На врв Дно