• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Windows 98 - autologin issue

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Miksa2007

Intern
15 октомври 2007
112
1
Имам еден Win98 PC кој беше поврзан на мрежа и клиентот се логираше на домен со негов user account. Е сега потребно ми е истото ПС да го направам да кога се стартува Win98 да не јавува прозор за внес на user i pass него директно да се стартира Win98, а сепак ПС-то да биде поврзано на мрежа.

Му ги оставив сите IP подесувања само го одчекирав она да се логира на домаин, ги избришав сите user accounts локали, меѓутоа сепак на стартирање се појавува прозор за внес на user i pass.

Any idea, знам одамна беше али голема работа би завршил?

ПС: Направив сигурно рекорд во рестартирање на ПС-то при секоја промена на мрежните параметри :)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

Miksa2007

Intern
15 октомври 2007
112
1
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,717
Мислења
856,007
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно