• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Windows 7(Vienna) Transformation Pack

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1,333
68
Дали сте чуле за "Windows 7 (formerly codenamed:vienna/blackcomb)"?Сите знаеме дека има многу време до датата на излегувањето! Епа затоа на некој паметен му текнало да направи трансформациски пакет, доколку сакате да го симнете одете на оваа страница на која ви се прикажани линкови за сите верзии на овој пакет, а најновата е и со инсталација... Јас сите верзии ги имам пробано.
http://freewebs.com/viennatransformationpack
 

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2,365
194
Админи, не го пишува ова исти човек?
 

Freaker

Intern
9 април 2007
418
8
како може да има transformation pack за оперативен систем кој сеуште не постои, ни од microsoft сеуште не знаат како ќе изгледа, ако имаше screenshot од windows 7 тоа ќе беа само долги редови испишан код, но можеби е добра реклама за да му ја спуштаат темата за Xp.
 

BSOD

Intern
5 јуни 2008
709
46
како може да има transformation pack за оперативен систем кој сеуште не постои,
Со претпоставки за изгледот и сличноста со виста и има алфа верзии на 7
:)

"The operating system the demonstration is running on is a Dell Latitude XL with Windows 7."

http://windows7news.com/2008/05/28/windows-7-multi-touch-demo-at-d6-conference/


 

Freaker

Intern
9 април 2007
418
8
знам ги гледав screenshots на истата страна изгледот е идентичен на виста. што сигурно нема да биде така со финалната верзија, едиснтвена новина што е прикажана е touch screen опцијата, што мене не ми се допаѓа, нема шанси touch screen да биде подобро од good old mouse особено некој од моделите на logitech mx серијата, ама да не забегуваме of topic.
 

Luidgi

On your way to fame
24 февруари 2008
810
827
Абе како може некој да си прави трансформејшн пакови а уште не го виделе оперативниот систем :))

си нагаѓаат изглеа :isplashen:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #12

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1,333
68
До администрацијата: Оваа тема би требало да биде затворена бидејќи не е многу популарна и стара е.
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Со оглед на тоа дека ти си авторот на темава, и ако така мислиш......

Case closed! :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,772
Мислења
850,264
Членови
29,470
Најнов член
drukqs
На врв Дно