• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Windows 7 следната година!?

Статус
Затворена за нови мислења.

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Е ајде да сумираме, пред кратко време излезе вистата и сеуште не е направена како што треба, а они прават планови за друг windows. Тое е и проблемот што брзаат многу и на крај све е полно су бубачки
 

greenman

Intern
9 ноември 2007
211
1
Е ајде да сумираме, пред кратко време излезе вистата и сеуште не е направена како што треба, а они прават планови за друг windows. Тое е и проблемот што брзаат многу и на крај све е полно су бубачки
Totaly agree with you.
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Е ајде да сумираме, пред кратко време излезе вистата и сеуште не е направена како што треба, а они прават планови за друг windows. Тое е и проблемот што брзаат многу и на крај све е полно су бубачки
Бубачките се составен дел од windows. :))
 

vlatkorun

Intern
8 јуни 2007
633
14
Aman be Bil Gejts taman sobra jas pari da si kupam licencirana Vista ti nov opertiven sistem ke pustas u prodazba.
E stvarno nema pravda:plachko2:
 
C

Crash_Bandicoot

Гостин
^ Epa da prekine da prae najuboo a? c c c :)

Abe nema bagovi :) ste go cule toa : it is not a bug, it is a feature? :) :) :)
I ne e tolku be losha vista ka shto ja praete. Ja koristim vista business ( kupena ) i ne mi prae problemi nikakvi pogotovo sea so SP1
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Луѓе, и јас мислев исто како вас, но се сложувам со Crash_Bandicoot. Имам Vista Ultimate, и иде супер! Багови негледам, а и поддржава голен дел на програмите, па дури и оние кој ми се инсталирани на XP на другата партиција. Vista си е супер. Ако некој има проблеми со Vista слободно нека даде пример.
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
910
Ohrid
super e toa shto nemate problem so vista, samo sluchajno primetiv, temava e "Windows 7 следната година!?", a za vista beshe drugata tema :D:D:D:D:D
 
C

Crash_Bandicoot

Гостин
Hmmm, pa mislim deka muabetot ni e u kontekst so temata zash predhodno beshe spomnato deka Vista ne cinela, a kamo li Windows 7...
Ipak po mene da se vadja nov Microsoft OS na 3-4 god e super zash inace dosadno mi stanue sve isto, ne za drugo :) Sea nema shto da se prae muabet za Windows 7, da izleze pa da praemo muabet.
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,801
78
Неверувам дека ќе излезе следната година,можеби ќе биде некоја бета пред да излезе нешто ново
 
V

Vendetta-88

Гостин
Пратете сега чиста логика: microsoft потроши 5 години и кој знае колку пари за да ја направи vista-та и се додека добро не го наплати тој труд (т.е. изгубено време и потрошени пари), нов оперативен систем нема да извади, иако веќе се работи на него. Така да немојте да ширите дезинформации :) Пред 2010 нема шанси да го извадат.

И уште нешто да додадам, кога Гејтс во текстот вели "sometime in the next year or so we will have a new version" уствари мисли на алфа или бета верзија од windows 7, што покасно беше појаснато од microsoft. :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,702
Мислења
855,882
Членови
29,736
Најнов член
pavlo.maznevski
На врв Дно