1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Windows 7 pro и VPN конекција

Дискусија во форумот 'VPN и VLAN' започната од igorkrst, 18 Февруари 2010.

 1. igorkrst

  igorkrst
  Intern

  400
  1
  13 Јули 2007
  Дали некој се има поврзано преку VPN од Windows 7 PROFESSIONL со Cisco VPN Client или било како до Cisco VPN server?
  Значи напоменувам Professional, бидејќи со Ultimate успевам со исти поставки, па прашувам дали е среќа или фалинка на pro.

  Поздрав.
   
 2. igorkrst

  igorkrst
  Intern

  400
  1
  13 Јули 2007
 3. fic123

  fic123
  Intern

  63
  15
  7 oктомври 2009
  Од Enterprise 32-bit поминува. :bravo:
  За professional :zbunet3:

  Дури сега ја забележав темава :p
   
 4. noviot

  noviot
  Intern

  50
  3
  1 Февруари 2008
  На windows 7 ultimate 32 bit работи со cisco vpn client v 5.0, додека на
  windows 7 ultimate 64 bit, со новиот бета клиент се закачува нормално,а ма незнам зошто не ми се конктира после remote desktop. За professional незнам не сум пробал :ermm:
   

Сподели

Вчитување...