1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Windows 7 драјвери

Дискусија во форумот 'Off-topic теми' започната од Стап, 15 Февруари 2014.

 1. Стап

  Стап
  Gaining Experience

  351
  113
  6 Јули 2011
  asus m2n x plus нема драјвери за win7 дали да го инсталирам, или џабе ?
   
 2. Кристијан Про

  Кристијан Про
  Gaining Experience

  848
  142
  5 oктомври 2012
  Машко
  Провери на официјалана страна од асус
   
 3. Стап

  Стап
  Gaining Experience

  351
  113
  6 Јули 2011
  нема нигде
   
 4. Кристијан Про

  Кристијан Про
  Gaining Experience

  848
  142
  5 oктомври 2012
  Машко
  Епа не снимај оперативен ако за него не можеш да најдеш драјвери ни на официјална ни со некое Driver Pack Програмче
   
 5. Стап

  Стап
  Gaining Experience

  351
  113
  6 Јули 2011
  мора да има некое чаре :D
   
 6. Mar tiN

  Mar tiN
  Gaining Experience

  542
  365
  2 Јануари 2014
  Машко
  Нема да има само звук,ако имаш pci звучна карта да ставеш дополнително ќе биде во ред, ако не ќе бидеш на mute :hay:
   
 7. Кристијан Про

  Кристијан Про
  Gaining Experience

  848
  142
  5 oктомври 2012
  Машко
  За жал друже нема оваа матична нема да го крепи 7-чето и нема драјвери ни на ОФИЦИЈАЛНАТА СТРАНА. Единствено стави си VISTA x86 или x64 и симнувај драјвери

  Звук нема да има , чипсет нема да можи да инсталира, можно е и мрежна да го заебе ....
   
 8. Стап

  Стап
  Gaining Experience

  351
  113
  6 Јули 2011
  како само звук ? или другите драјвери сам че си ги најди ? незнам како оди на 7ка
   
 9. Mar tiN

  Mar tiN
  Gaining Experience

  542
  365
  2 Јануари 2014
  Машко
  Па ќе немаш звук,нема да можеш да слушаш музика,а за мрежа 90% ке биде во ред со драјвери ќе си се инсталират,затоа ти викам ако имаш ПЦИ звучна карта да ставеш и ќе биде во ред.
  https://www.amc.com.mk/ShopDetal.aspx?ArticleID=39639&i=53&l=MK&q=&SupplierArticleID=02808&Action=
   
 10. Стап

  Стап
  Gaining Experience

  351
  113
  6 Јули 2011
  па добро е другар, немора музика , и онака немие дојдено до музика со ова глупа плоча :D фала на двајцата
   
 11. Кристијан Про

  Кристијан Про
  Gaining Experience

  848
  142
  5 oктомври 2012
  Машко
  Се согласувам до одредено ниво со Mar tiN но мислам дека можно е да се наиде на проблем со драјвер за мрежната .... Дај боже се да помине во најдобар ред... Иначе ништо повели и друг пат за тоа сме да си помагаме
   
 12. Mar tiN

  Mar tiN
  Gaining Experience

  542
  365
  2 Јануари 2014
  Машко
  Мислам дека нема да има проблем,ставал сум на пц windows 8.1 а нема драјвери официјални,само + ставивме звучна карта и нема проблем :)
   
 13. Dark HaCkeR

  Dark HaCkeR
  Баниран/a

  2,632
  1,359
  14 Јули 2009
  Нема потреба да бараш драјвери ако матичната е по стара од Windows 7 самиот виндовс ги има постарите дравјвери така да ке ти ги инсталира сите може само за звук да немаш ама тоа ке го добиеш преку Windows ако нешто не ти инсталира драјвери можеш слободно да ги инсталираш оние од виста виста и 7 ги користат истите драјвери
   
 14. Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,715
  7,090
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  Убаво ти кажа Dark HaCkeR, инсталирај Windows, ако за нешто нема драјвери (што чисто сумњам), симни од Vista и завршена ти е работата, ќе ти работи без проблем.
   
 15. Стап

  Стап
  Gaining Experience

  351
  113
  6 Јули 2011
 16. Alucard

  Alucard
  Шериф

  1,816
  1,654
  22 oктомври 2012
  Машко
  Од каде заклучи дека нема да има звук...? :) Баш напротив, звук може да има со драјверите што си одат со Windows-от, а може да има проблеми со драјверите за мрежната, ама и тоа се средува...

  Стварно не ми е јасно како давате вакви одговори од ракав... :) Уште го испрати човекот звучна карта да си купи... :)
   
 17. Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,715
  7,090
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  Богами и мене не ми е јасно, само изгледа толку е искуството :)
   
 18. Mar tiN

  Mar tiN
  Gaining Experience

  542
  365
  2 Јануари 2014
  Машко
  на најмалку 20 пц(од овие постарите матични) што сум инсталирал а немат официјални драјвери за win 7 немат сите звук, и не сум го пратил да купува ,го прашав можеби си има дома,му пратив линк за да виде како изгледа

  heheee од каде знаеш ти колку искуство имам ?;)
   
 19. Dark HaCkeR

  Dark HaCkeR
  Баниран/a

  2,632
  1,359
  14 Јули 2009
  Не мора да значи исто и мене ми се дешавало на постари компјутери значи зборам од 2000 година што имам инсталирано windows vista и Windows 7 повеќето немале звучна а имале мрежна арно си кажа
   
 20. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  2,898
  2,476
  21 Јануари 2011
  Машко
  Штом нема драјвери не се мачи да буташ седмица кај што не и е местото.
   
 21. Стап

  Стап
  Gaining Experience

  351
  113
  6 Јули 2011
  Добро значи можи и да си биди се во ред, сеа че пробам па че пишам :D
   
 22. Dark HaCkeR

  Dark HaCkeR
  Баниран/a

  2,632
  1,359
  14 Јули 2009
  слободно инсталирај ке ги имаш сите драјвери инсталирано пред време ако нешто не се инсталира слободно симни ги тие од виста и инсталирај ги
   
 23. Mar tiN

  Mar tiN
  Gaining Experience

  542
  365
  2 Јануари 2014
  Машко
  Пробај друже и кажи што ќе биде :D да не се расправаме ова ќе нема ,ова ќе има :D :D :D :D
   
 24. Стап

  Стап
  Gaining Experience

  351
  113
  6 Јули 2011
  Еве готово :D сето си работи фулл :D :inlove:
   
 25. Стап

  Стап
  Gaining Experience

  351
  113
  6 Јули 2011
  Да сето автоматски јас ништо не инсталирав
   
Слични теми
 1. Plamen
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  879
 2. toteto
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  1,925
 3. AndrejGagale
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,246
 4. PsyShadow
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,045
 5. Pinceta
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  792
Вчитување...

Сподели

Вчитување...