1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Windows 7 активација на лиценца?

Дискусија во форумот 'Microsoft Windows' започната од Janev, 26 Март 2020.

 1. Janev

  Janev
  Intern

  29
  39
  16 Јуни 2018
  Машко
  Дечки имам проблем со активација на виндоус. Се работи за постар лаптоп кој има виндоус 7 про лиценца. Сега таа ми е потребна, но лепенката со кодот позади ми е избришана.

  Дали можам по сериски број на лаптопот да го добијам кодот, или има некој друг начин?
   
 2. bxxxn

  bxxxn
  Practice makes perfect

  1,095
  1,202
  11 Март 2011
  Ако не ти е веќе форматиран компјутерот, има алатки што можат да ти го покажат кодот со кој е активиран оперативниот. Ако веќе е форматирам ќе мораш да се снајдеш на друг начин, бидејќи нема начин како да го добиеш кодот според серискиот на лаптопот или слично.
   
  На Janev му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Janev

  Janev
  Intern

  29
  39
  16 Јуни 2018
  Машко
  Да форматиран е одамна. Прочитав на нет дека треба да пишам на производителот за да ми го дадат.

  Но мислев да не знае некој друго решение?
   
 4. Avid

  Avid
  Guru

  4,292
  6,386
  21 Јануари 2009
  Daz
   
  На boro1 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...