• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Windows 2008 Server - prasanje

  • Ја почнал/а темата
  • #1

dzunko

Gaining Experience
26 септември 2007
332
259
Битола
zdravo na site vo forumov, sakam da instaliram Windows 2008 Server (32 bit edition) na kompjuterot ,pa me interesira koi drajveri potoa da gi koristam za grafickata karta na primer ili za zvukot itn, zatoa sto nema oficijalnio driver za server 2008 na sajtovite. dali drajvri od XP ili od Vista ? pozdrav :ermm:
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,799
76
Мислам дека треба за Виста бидејќи користи најнови верзии од програмите кои ги има во Вистата така да за Виста стави
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

dzunko

Gaining Experience
26 септември 2007
332
259
Битола
eve po instaliranje i matkanje so ova cudovo Windows Server 2008 , po se izgleda zakluciv od driverite za grafickata karta deka se koristat vista driveri, ama kaj mene se javi problem 2-3 pati probav i rezolucijata na monitorot posle ati driveri instaliranje (najnova verzija) , odese samo max do 1024 X 768 , a ne 1240 x 1024, pa ete me nazad na XP, poz i fala
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,595
Мислења
824,251
Членови
28,088
Најнов член
JonTurk
На врв Дно