Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Windows 12

Metuzalem

Tootle Puffer
28 ноември 2010
7.416
13.319
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64
Уште е рано да се знае нешто повеќе за деталите на оперативниот ситем (а и ќе ги менуваат во лет), ама еве една најава дека барем неколку изданија ќе бидат со претплата.


Изгледа дека собраа доволно луѓе на Миркософт акаунтите и сега ќе ја затегаат јамката. :sneaky:

(јамката на рибарската мрежа де, не на бесилката) ;)
 
Последна промена:

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
1.318
810
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
(не читав туку) коментирам на коментар...
може претплата ќе пројде кај деловни корисници,
кај мене а и кај доста Индијци (читај 1/8 од корисници)
не проаѓа наметната претплата особено на OS,
пошто и Linux не е тоа што беше пред 20 години

EDIT: еве идеја за Goggle
нека наметнат на Chrome претплата
па да видат како толку ценетиот и неопходен претражувач,
па и скоро незаменлив за 80% од пазарот
се заменува за неколку минути

еве Нетфликс најавуваа престанок на делење на акаунти, па направија анализа, па се пишманија (барем за некои трети земји сигурно)

СПОРЕД МЕНЕ и познавајќи како функционираат партикуларно некои работи
наметнато претплата "сега со 12ка" ќе биде погрешен чекор
и треба MSFT да се стрпи барем некое време доколку се променат некои работи за да го наметне тоа


а за деловни, па нека наплаќаат и обичен Cloud BOX по двапати цена од моментална 2$... пошто филозофија ми е за да земеш (читај ПОШТЕНО) треба и да дадеш
 

Isak Keyten

Practice makes perfect
25 ноември 2014
1.285
1.462
Скопје
Isak Keyten's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4460 Processor 6M Cache, 3.20 GHz Haswell 22nm Technology
Motherboard
ASUS H81M-K (SOCKET 1150)
Storage
Samsung SSD 850 PRO 120GB
PSU
Thermaltake TR2 Bronze 700W
RAM
Kingston HyperX DDR3 16GB 1600Mhz Dual-channel
Video card
ASUS AMD Radeon R9 280x 3072MB
Mouse
Logitech G603 LIGHTSPEED
OS
Windows 10 :(
Сигурно некои фичри поврзани со АИ ќе бидат во сабскрипшнот, не самиот ос...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.260
Мислења
977.597
Членови
35.570
Најнов член
arbenneziri
На врв Дно