• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Windows 11

moongose

Unbeatable
19 јули 2013
3.462
4.166
Што е муабетов со тотал командер? Го имате купено?
Муабетот е дека е најефикасниот и најмоќниот менаџер на фалјови. Авторот дозволува да се користи трајно и без купување, разликата е само во прозорчето при старт на кое треба да се кликне 1, 2 или 3. Нема никакви други ограничувања.
 

petkotrajko

On your way to fame
16 јуни 2017
667
707
Што е муабетов со тотал командер? Го имате купено?
Легендата вели, дека еднаш некој, зад седум гори, седум реки, седум мориња и планини, платил лиценца за тотал командер!
Ама само еднаш.

Испратено од телефоно.
 

mdeni

Unbeatable
24 септември 2012
5.196
5.030
Да си беше цената 3еур тоа ќе беше многу различно и 50% ќе беа со лиценца. Многу чудна одлука.
 

moongose

Unbeatable
19 јули 2013
3.462
4.166
Ваљда знае авторот што прави, со оглед дека повеќе од 20 години живее од продажба на лиценци и тоа во Швајцарија.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Avid

zirkach

Gaining Experience
12 февруари 2015
456
364
Struga
www.facebook.com
zirkach's setup  
Processor & Cooler
i3 2310m
Motherboard
DELL
Storage
Samsung EVO 850 120gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
6GB
Video card
intel hd3000
Audio
IDT 92HD87B1
Monitor
Hanns-G HQ191DP
OS
Windows 7 Home Premium x64
Муабетот е дека е најефикасниот и најмоќниот менаџер на фалјови. Авторот дозволува да се користи трајно и без купување, разликата е само во прозорчето при старт на кое треба да се кликне 1, 2 или 3. Нема никакви други ограничувања.
тотал командер закон фајл менаџер..
 

Weeaboo

Practice makes perfect
23 февруари 2020
916
1.050
127.0.0.1
Дали на Windows 11 фаќа "лиценцата" што се добиваше на Windows 10 со апгрејд од Windows 7-ца со DAZ лоадерот?
 

GetSchwifty

Gaining Experience
22 февруари 2020
142
229
Скопје
Дали на Windows 11 фаќа "лиценцата" што се добиваше на Windows 10 со апгрејд од Windows 7-ца со DAZ лоадерот?
Windows 10 клучевите работат на Windows 11 без проблем, бидејќи апсолутно нема измени во однос на лиценцирањето.
 

supergamer

Gaining Experience
1 октомври 2022
154
183
Windows 10 клучевите работат на Windows 11 без проблем, бидејќи апсолутно нема измени во однос на лиценцирањето.
Па и нема ни измени во системот само друг скин имаат ставено. :ROFLMAO:
 

pipelin

Practice makes perfect
8 мај 2010
1.788
1.597
aleksandar.mk
pipelin's setup  
OS
Windows 11
Jас не можам да ги разберам што е толку тешко да ја вратат опцијата за движење на таскбарот? Ај што после толку апдејти се уште ја нема таа опција, дури и модификациите преку регистри ги онеспособиле. Значи не можеш а да не ги наречеш дебили. Од 30ти септември има тикет отворено според линков и се уште ништо. Не ми се користат Explorer пачери и такви срања што отвараат Windows експлорер по 100 пати во денот.
 

gloria borger

On your way to fame
10 мај 2018
416
779
херцажа
Jас не можам да ги разберам што е толку тешко да ја вратат опцијата за движење на таскбарот? Ај што после толку апдејти се уште ја нема таа опција, дури и модификациите преку регистри ги онеспособиле. Значи не можеш а да не ги наречеш дебили. Од 30ти септември има тикет отворено според линков и се уште ништо. Не ми се користат Explorer пачери и такви срања што отвараат Windows експлорер по 100 пати во денот.
Не е тешко да ја вратат, напротив, многу е лесно.
Не сакаат да ја вратат опцијата.
 

Паланчански

Gaining Experience
18 август 2019
347
205
Вакво нешто, наводно функционира.

Нема врска дифендерот, со линковите од MassGravel, MassGrave или како и да се вика што ги постираа на претходната страна без проблем се активира, трајно (HWID метод).
Конечно најдов термин да се обидам и успеав. Ви благодарам за помошта. Им благодарам и на другите кои даваа совети.

Кога ќе види швалерката дека сум чепкал по нејзиниот компјутер гулаб ќе направи од мене (ќе летам преку прозор).
 

petkotrajko

On your way to fame
16 јуни 2017
667
707
Конечно најдов термин да се обидам и успеав. Ви благодарам за помошта. Им благодарам и на другите кои даваа совети.

Кога ќе види швалерката дека сум чепкал по нејзиниот компјутер гулаб ќе направи од мене (ќе летам преку прозор).
Море остај то...туку ко ќе види жена ти дека си и работел на швалерката, а не кај неа, дури тогај ќе видиш :D

Испратено од телефоно.
 

FLEGMA

Illuminator
2 август 2012
10.484
16.730
Дали на Windows 11 фаќа "лиценцата" што се добиваше на Windows 10 со апгрејд од Windows 7-ца со DAZ лоадерот?
Фаќа
Потврдено

DAZ-овска Седмица, надоградена на 10-ка па на 11-ка. Фуче

(нормално, ова колку да помине активацијата. после тоа си терав со чисти инсталации)
 

FLEGMA

Illuminator
2 август 2012
10.484
16.730
Windows 11 ми бара Net Framework 3,5 за да работи едно програмче. Ама не ми дозволува да го инсталирам. Чаре?

Ова го проба?
 

Паланчански

Gaining Experience
18 август 2019
347
205

zirkach

Gaining Experience
12 февруари 2015
456
364
Struga
www.facebook.com
zirkach's setup  
Processor & Cooler
i3 2310m
Motherboard
DELL
Storage
Samsung EVO 850 120gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
6GB
Video card
intel hd3000
Audio
IDT 92HD87B1
Monitor
Hanns-G HQ191DP
OS
Windows 7 Home Premium x64
Пробај со AIO од diakov ili baltagy. Ако не може да ги најдеш пиши директ линк да ти даам, незнам дали може овде да ги пуштам.
 

dakco

Intern
3 февруари 2016
1
1
Не е тешко да ја вратат, напротив, многу е лесно.
Не сакаат да ја вратат опцијата.
Ја вратија опцијата за Drag and drop во taskbar, барем во Windows Insider програмата, сега забележав дека еактивна и опцијата за Андроид апликации во Windows 11 преку Amazon Store; баш вчера тестирав и инсталирав неколку.
Мислењето е автоматски споено:

Фаќа
Потврдено

DAZ-овска Седмица, надоградена на 10-ка па на 11-ка. Фуче

(нормално, ова колку да помине активацијата. после тоа си терав со чисти инсталации)
За регистрирање на Windows 10/11 подобро користи .bat или .cmd фајл (ги има на интернет) наместо Loader, ги блокира дефендерот. Можам да ви пратам во PM (незнам дали смејам тука да постирам)
 

Паланчански

Gaining Experience
18 август 2019
347
205
Почнав да ја „студирам“ темава од почеток, ама ни третина не прочитав. Во меѓувреме да пишам што ме интересира:

Ми се „насели“ некој AutoRun УСБ вирус. Не го пронајдов, го нема директно на партиција, ниту е под тоа име. Затоа одлучив да извршам преинсталација директно од дискот. Успешно, дури без да сакам и повеќе од тоа. Еден вид Repair, инсталираните програми и документите останаа. Вирусот го нема (затворен е некаде во Windows.old). Бидејќи новата верзија (Windows 11 Pro 22H2) не ми се допаѓа баш многу, би сакал (се разбира, ако може) да ја исчистам и вратам старата верзија (не знам која беше). Давајте совет како да го направам тоа. Прво чистење, потоа враќање (не можам да ја најдам опцијата за враќање во првите 10 дена).

Воедно можете да ми препорачате која верзија е најдобра, можеби ќе претрпи уште една преинсталација.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.262
Мислења
920.025
Членови
32.918
Огласи
1.068
Најнов член
darkokocev
На врв Дно