Windows 11

architect

Unstoppable
27 ноември 2008
2,126
2,719
Скопје
architect's setup  
Processor & Cooler
i7 9700k Coffe Lake / NZXT Kraken x62
Motherboard
ASRock Z390 Pro4
Storage
SSD Samsung M.2 970 EVO 250 GB / 850 EVO 250 GB / WD EZEX 1TB
PSU
Corsair HX750i 80 Plus Platinum
RAM
G.SKILL TRIDENT Z RGB 2x 8GB ddr4 3000 mhz
Video card
Asus Rog Strix Gaming RТX 3070 O8G 8GB DDR6
Case
NZXT H500i black/red
Mouse
Logitech G502 RGB
Keyboard
Cooler Master
Audio
Logitech x 530 / asus echelon navy
Monitor
LG 27GL850-B
OS
Windows 10 x64
Дадов шанса на 11-кава ама ова веќе не се трпи, багови, memory leaks, шкарт драјвери, максимално успорување на компјутерот, споро вчитување на дисковите, неигривост на игри со намалување на фпс, па дури и монитор flicker ми се појави. Интересен UI ама се друго тиња, а јас дефинитивно си се враќам назад на 10ка !!!
 

tupacan

Unstoppable
10 септември 2007
1,630
2,125
Потсредија нешто со апдејти или сеуште има багчиња?

Багчиња има и ќе има уште долго, но сепак мислам дека поголемите багови се more or less средени.

Лично го користам за работа и не сум имал некои проблеми. За гејминг исто не сум осетил разлика во споредба со 10-ката.

Еве денес инсталирав последен апдејт (KB5007262) без никаков проблем и главење.

Да напоменам дека сум со Intel конфигурација.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,020
Мислења
870,301
Членови
30,356
Најнов член
JanaTrpkovska1
На врв Дно