1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Windows 10 Install problem

Дискусија во форумот 'Microsoft Windows' започната од Кристијан Про, 12 oктомври 2019.

 1. Кристијан Про

  Кристијан Про
  Gaining Experience

  848
  142
  5 oктомври 2012
  Машко
  Да не се разбереме погрешно, нема вифи веднаш по инасталација треба да инсталирам драјвер. А и во текот на инсталацијата со истото бутабилно усб инсталирав 10тина лаптопи и ми даде да се конектирам на мрежа, а во мојот случај не ми дозволи. (Како што пишав и погоре се работи за ASUS X521FJ). Првата инсталација иако со потешкотии помина, и незнам кој драјвер беше што го додадов пошто пробав многу, и hot-keys си работеа, е арно ама сабајлево ме фати нервоза и реков ај скроз наново чиста инсталација да пуштам, инсталирав се ми фали уште display adapter (само уште тука има извичник), и hot-keys не работат
   
 2. bxxxn

  bxxxn
  Practice makes perfect

  1,032
  1,154
  11 Март 2011
  Да не е X512FJ ?
  Дали 64 битна верзија на оперативниот инсталираше?
   
 3. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  969
  665
  1 Јуни 2016
  Точно така. Затоа реков треба хаха реакции да има.
   
 4. Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,645
  6,770
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  Штом на вакви глупости заглавуваш и не знаеш да разликуваш UEFI од Legacy, којзнае како си ги направил тие 10.. уште ако наплаќаш за тоа, секоја чест.
  Ме потсети на еден ајдук од Кочани, исто вака wannabe it guy, дереше луѓе и само некои дубари им правеше само колку да земе пари, секој втор го брка за рекламации, у 1 сабајле ми врти да ме замара со драјвери и биоси. Неславно си помина на крај кај мене. :)
  @Arabian ти текнува на кого мислам? :D
   
 5. G4M3R

  G4M3R
  Gaining Experience

  456
  378
  26 Јуни 2012
  Машко
  Мал hijack
  Ова само да го убацам тука, во случај некој да сака да пребаци на GPT for whatever reason. Немора да се форматира наново, во 10ката има вграден tool кој може да конвертира MBR to GPT, доколку сте "оплескале" работa :D.
  Convert MBR to GPT with MBR2GPT Tool in Windows 10 V1703 or Later OSs
   
  На spiritBreaker му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,768
  5,521
  21 Јануари 2009
  Еднаш го пробав, функционираше и можев да инсталирам после.
  Втор пат го пробав, функционираше и не можев да инсталирам после.
   
 7. Arabian

  Arabian
  Gaining Experience

  565
  276
  5 ноември 2013
  Машко
  Хахахаха како може да заборавам. Пак се врати во игра , почнуваат смешките пак :D:D:D
   
 8. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,943
  12,242
  23 Јануари 2008
  Манга
  Член од форумов е?
   
 9. Arabian

  Arabian
  Gaining Experience

  565
  276
  5 ноември 2013
  Машко
  Не верувам, не е потребен таков член:D
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 10. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,943
  12,242
  23 Јануари 2008
  Манга
  Мајстор Расипи...
   
  На Arabian му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. zlaki
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,184
 2. ProNoob
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  1,400
 3. t-sar
  Одговори:
  13
  Прегледи:
  1,288
 4. ^SaFt^
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  486
 5. spiritBreaker
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,238
Вчитување...

Сподели

Вчитување...