1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Windows 10 home vs pro

Дискусија во форумот 'Microsoft Windows' започната од Tobey, 21 oктомври 2019.

 1. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,912
  5,819
  21 Јануари 2009
  Не сине, ти сам ќе извадиш заклучок од напишаното.
  Немој сеа пак нас да не тераш тука да се расправаме.
   
  -={K-O-R-U-N}=-, CBB_6, Маша и на уште 1 им се допаѓа ова.
 2. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,036
  6,868
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Битлокер е најважна споредна работа во Pro. Се дешава да заборавам УСБ-а по канцеларии, другари итн.

  Сите ектерни усб-а/ссд-а ми се енкриптирани и си бара пасворд кога ќе го боцнеш. Господска работа.
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,016
  537
  12 Април 2017
  Машко
  Последната, препорачливо со Arch Linux :)
   
 4. Arcannia

  Arcannia
  Gaining Experience

  59
  59
  13 Март 2015
  Машко
  Нема да згрешиш со ниедно, али за твојот use-case (media/browsing), терај со Home.

  И како и сите претходно, обавезно ССД!
   

Сподели

Вчитување...