• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

WINAMP

  • Ја почнал/а темата
  • #1

IPCOM

Intern
30 јули 2007
3
0
Никогаш песните неможам да ги ставам во WINAMP-от до крај ми кажува гршка. Го преинстлаирав и пак исто пробав и со друга верзија и пак исто.

Кој знае како да го решам проблемот нека пише
 

S

pwnz0r1lla
8 март 2007
1,550
52
www.it.com.mk
koj format se pesnite shto nemozesh da gistavis.... mozhe treba da instalirash nekoi plugin-i ili slichno.... daj povekje detali za podetalna pomosh :D
 

SwIPE

Intern
29 мај 2007
346
5
Навистина... Aко сакаш да добиеш подетален одговор за проблемот, треба да наведеш повеќе детали.
На пример да наведеш во каков формат се песните, која верзија на Winamp користиш, дали можеш да ги слушаш песните со некоја друга програма за таа намена освен Winamp бидејќи можеби проблемот е до песните а не до Winamp - от, потоа многу битно е да дадеш и screenshot од error пораката и др.
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,801
78
Winamp nikogas ne sum koristel bidejki odredeni formati ne gi podrzuva i ne mi se dopaga.Najomilem pleer mi e Windows Media Player 11.Go obozavam bidejki nema sto nema,grafikata e fenomenalna a i e odlicen za sinhronizacija na pesni
 

SwIPE

Intern
29 мај 2007
346
5
Winamp Rulezzz ! Зависи за што ќе го користиш Winamp како media player, еве јас на пример Winamp го користам само за музика, се знае песните ми се во .mp3 формат и нормално го поддржува тој формат. Додека пак за гледање на спотови, филмови, видео клипови и сл. користам BS Player.
Воопшто не ми е битно како е '' нашминкана '' некоја програма, важно е да ми брка работа, дури и користам Windows Classic како Theme на Windows - от.
 

Freaker

Intern
9 април 2007
418
8
сум користел и winamp и media player, но моментално го користам mediamonkey
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Winamp nikogas ne sum koristel bidejki odredeni formati ne gi podrzuva i ne mi se dopaga.Najomilem pleer mi e Windows Media Player 11.Go obozavam bidejki nema sto nema,grafikata e fenomenalna a i e odlicen za sinhronizacija na pesni
Samo me interesira da prasam zosto ti e grafika ko ke slusas muzika. Da si gi plaknis ocite? Jak ke recam samo edno WINAMP e zakon:bravo::bravo::bravo:
 

dani_janev

Intern
19 април 2007
280
7
WINAMP ne da e zakon...neam zborovi...sum probal eden kup pleeri...iTunes, RealPlayer, MediaPlayer11, i mnogu so ne tolku poznati iminja. ne znam moze e sve do navika...posebno sea noviot 5.5 so bento skin...minimalisticki do kraj...i funkcionalen do kraj.
 

Cigo

Intern
30 јануари 2008
49
0
DAvOR.info

_____________________
Што да правам незнам , дали да го унинсталл или што??
Форматот на песните е нормален , а и се слушаа пред да излезе овој еррор
Хелп!
 

GeNeRaToR

Intern
20 јануари 2008
538
7
моеби на winamp му треба некој фајл од оперативнио систем а тој фајл го нема или е избришан ..... само можеби
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Претпоставувам дека ја имаш последната верзија на Directx 9.0c. Следно што би ти препорачал е да направиш update на драјверите за звучната картица, или пак најдобро ќе одиш преку Device manager и ќе и направиш uninstal на звучната. После тоа ќе ја инсталираш одново со соодветните драјвери од ЦД-то за звучната картица или ЦД-то за матичната плоча ако звучната ти е интегрирана. Треба да ти заврши работа. :bye1:
 

Cigo

Intern
30 јануари 2008
49
0
DAvOR.info
Се снајдов вака ... Ако го има некој истиов проблем му препорачувам да појде во РАН
//run dxdiag
Нека појде Саунд , и нека стартува со проверка на тоа .. По некое време ќе ве извести за статусот на Звучната , ако е Проблемс нот Фаунд , тогаш идете проверете во Директите , исто така на тој начин , и на крај ако имате проблем секако правете д.лоад ...
Поздрав
 

graf

Intern
9 април 2007
67
2
aaa Vakvi cuda imaat Zvucnite ne mi teknuva koi bea ama znam Deka Kompjuterot 100% ti e od AMC :) oni stavaat vaka se zavisi vo koj pin od zvucnata pozadi ke go stavis kabelceto od zvucnicite
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,737
Мислења
856,421
Членови
29,741
Најнов член
Bitpb
На врв Дно