• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

WinAMP плагин

  • Ја почнал/а темата
  • #1

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Абе кај можам да најдам плугин кој во точно дадено време ќе пушти некоја песна, па потоа ќе продолжи со старата плејлиста.

Финтата е точно на секој саат да се уклучи звук ("Точно е ... часот") и потоа да си продолжи плејлистата.
Може да се пресметува со времетраење на песните па да се вметнуваат звуци али е мн комплицирано.
Ако некој знае и алтернатива, слободно нека каже.
 

mkd

Gaining Experience
5 јуни 2007
263
114
За winamp plugin не ми текнува моментално но ако сакаш добар софтвер за радио, тогаш побарај го Jazler.
 

nimbo

Intern
13 ноември 2008
10
0
Имаш многу вакви (say time) програми кои седат во системски трај (до саатот) и означуваат точно време со звук/најава или тоа што ќе поставиш, истотака означуваат и половина час, потсетник, роденден и сл.
Google е твојот пријател :bravo:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,004
Мислења
854,534
Членови
29,635
Најнов член
darkotolev
На врв Дно