• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Win32.brontok.q INFO

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4.717
220
www.foxmediahouse.com
Би сакал да ги информирам сите корисници дека NOD32 Smart Security НЕ го детектира win32.brontok.q . Овој вирус го имам на компјутер и нод32 не го детектира дури и со скен на локацијата каде знам дека го има.
Затоа сакам да ги известам сите корисници да си проверат во C:\Documents and Settings\USER\Local Settings\Application Data , таму би требало да има 3 фолдери именувани како Bron.tok-12-1 , Loc.Mail.Bron.Tok , Ok-SendMail-Bron-tok како и еден текст документ Kosong.Bron.Tok .
Ова го кажувам за оние кој имаат проблем со folder Options, бидејќи ова е вирусот кој го крие Folder Options а со тоа и сите hidden objects.
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2.514
90
Според истражувањата, NOD32 беше прогласен за најдобар антивирус, ама некако во пракса не се покажува баш...
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4.843
924
Ohrid
Always..
My old Rule : BitDefender :)

ps. @aleksandar_te
tocno e toa deka beshe proglasen za najdobar, ama tamu gi sporeduvaa anti-virusinive i od drugi aspekti
ex. Troshenjeto resursi..
Vo nikoj sluchaj nemozesh da sporedish bitdefender/kaspersky so nod32 od toj aspekt, inaku za sigurnost i za neshto poveke od soliden anti-virus spored mene e kako shto kazav BitDefender :)
 

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2.365
197
Always..
My old Rule : BitDefender :)

ps. @aleksandar_te
tocno e toa deka beshe proglasen za najdobar, ama tamu gi sporeduvaa anti-virusinive i od drugi aspekti
ex. Troshenjeto resursi..
Vo nikoj sluchaj nemozesh da sporedish bitdefender/kaspersky so nod32 od toj aspekt, inaku za sigurnost i za neshto poveke od soliden anti-virus spored mene e kako shto kazav BitDefender :)

:bravo::bravo::bravo: BitDefender e ZAKON!!! Uste koga bese BitDefender 9 si trknav do Anhoch i si zemav orginal za 750 den. Zivo dzabe!
 

Fatihh

Gaining Experience
14 април 2007
372
50
Скопје
saaf.mk
Fatihh's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7 - 6700
Motherboard
ASUS TUF
Storage
2TB Western Blue + 480GB SSD A-DATA
PSU
SPIRE SILENTEAGLE 550W REAL
RAM
4x 8GB DDR4
Video card
STRIX GTX 1050Ti 4GB
Case
Case Cooler Master K380
Mouse
Mouse Genesis kypton 500
Keyboard
A4 TEC B318
Monitor
Samsung 27" 4K
OS
win10
Јас користам Касперски ама имам искуство и со Бит Дифендер на факултет тој антивирус го користиме ... но сепак НОРТОНОТ е најзакон ... :)... и мене ме закачи истиот вирус ама користам АВГ спајвер + Касперски 6.0 во тандем ... така да Бронтокот сега шета низ други компјутери .. кај мене го нема веке
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22.714
30.201
kalco.ru
na stariot kom go imav nod32 i mozam da vi kazam deka ne bese mn dobar zs mnogu virusi mi gi propousti a sea go imam norton i za razlika od nod32 e 100pati podobar:)
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4.843
924
Ohrid
Off Topic:
na stariot kom go imav nod32 i mozam da vi kazam deka ne bese mn dobar zs mnogu virusi mi gi propousti a sea go imam norton i za razlika od nod32 e 100pati podobar:)

Ohriganec si ? :)

btw. Gi imav i dvata.. Nod od nikogash ne sum go sakal.. neznam zoshto :), a norton, taka taka..Otkrivashe po neshto, ama posle toa smenav na kaspersky i neznam ushte kolku virusi mi najde, i na kraj se prefrliv i na BitDefender i toj neznam ushte kolku mi najde .. :)
ps. od sekogash sum go sakal najmnogu BitDefender samo na momenti imav problem so licencite, se duri ne si go kupiv , pa sega super e .. :)
Inaku ne e se do anti-virusot.. mora malce i sam da se zaangazhirash..Vnimavaj na koj strani vlegivash i sledi se shto ke ti "vlezi" vo kompjuter.Taka mnogu poveke ke bidish siguren deka navistina si zashtiten.
pozdrav.
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
42.971
Мислења
890.087
Членови
31.719
Огласи
214
Најнов член
Cicoblageeeeee
На врв Дно